Zrób to sam: miejsce na drobiazgi

Do ściany garażu przymocuj pionowe słupki o przekroju 3,2 x 10 cm w odstępach 80–100 cm i zainstaluj między nimi wąskie półki na drobiazgi. Półki ułóż na drewnianych klockach przybitych gwoździami do słupków. Ponieważ w większości garaży możesz mieć problemy z wilgocią, nie przechowuj tam rzeczy, którym wilgoć nie służy
 

Głębsze, szersze półki możesz zainstalować, przycinając kawałek 19-milimetrowej sklejki długości obejmującej 2–3 słupki i podpierając go wspornikiem wykonanym z klocków 5 x 10 cm montowanych na każdym słupku. Do nasunięcia półki na słupki musisz wykonać w nich wcięcia o szerokości równej grubości słupka.

Ochrona przed wilgocią
Żeby zabezpieczyć garażową szafę przed wilgocią, ustaw ją na klockach z drewna suszonego ciśnieniowo. Do tyłu szafy przymocuj klocki o wymiarach 2,5 x 5 cm z takiego samego drewna, aby szafa nie dotykała bezpośrednio ściany. Taką samą funkcję spełnią arkusze folii budowlanej, którymi możesz wyłożyć podłogę pod szafą i ścianę za nią.
Długie elementy można doskonale przechowywać na poziomych belkach więźby dachowej garażu lub warsztatu. W tym celu przymocuj do belek półki wykonane z drewna odpadowego.

Właściwe oznakowanie

Wieloprzegródkowa szuflada pomaga w utrzymaniu porządku wśród nakrętek, śrub i gwoździ. Żeby nie otwierać wszystkich szuflad, aby sprawdzić, co w nich jest, przymocuj do zewnętrznej osłonki szuflady po jednym przechowywanym w niej elemencie.

Wzmacnianie kołków
Jeżeli wkręcone w drewniane kołki haczyki łatwo się obluzowują, wkręć je, smarując wcześniej chemoutwardzalnym klejem lub kitem dwuskładnikowym.

Uchwyty dla narzędzi
Jeśli wykonujesz wiele prac w drewnie, nie trzymaj narzędzi na otwartych półkach, lecz przechowuj je w specjalnych uchwytach na drzwiczkach szafek. Narzędzia pozostawione na wierzchu dość szybko rdzewieją, jeśli nie są pokryte smarem.
Zabezpiecz ostrza narzędzi, trzymając je w pojemniku na noże. Wciskaj dłuta i inne drobne, ostre narzędzia w szczeliny pojemnika. Dzięki temu nie pokaleczysz się o ich ostrza.

Vote it up
745
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!