Zrób coś dla swoich bliskich

Myślenie o tym, że życie nie trwa wiecznie i kiedyś przyjdzie nam pożegnać bliskich, do przyjemnych nie należy. Zwykle zwlekamy z tym do chwili, gdy już musimy zmierzyć się ze śmiercią najbliższych

Zmiany społeczne powodują, że coraz częściej świadomie przygotowujemy się na własną śmierć. Wybieramy miejsce pochówku, formę ceremonii, rozmawiamy o śmierci z najbliższymi. Motywuje nas pragnienie godnego pożegnania się z tym światem. Godnego, czyli zgodnego z własnymi oczekiwaniami, nie zaś kompromisowego, będącego rezultatem budżetowych ograniczeń.

Jak poradzić sobie z pożegnaniem
Polacy przyzwyczaili się, że zasiłek pogrzebowy pozwala pokryć pełny koszt pogrzebu, wynoszący średnio około 7 tys. złotych. W marcu zasiłek zmniejszono do 4 tys. zł – czy jesteśmy gotowi samodzielnie pokryć brakującą kwotę? Jedynie 1/4 Polaków ma jakiekolwiek oszczędności, a kilka tysięcy złotych nie jest kwotą, którą można łatwo odłożyć z bieżących dochodów.

Polisa czy lokata – co lepsze?
Polisa ubezpieczeniowa daje nam większe poczucie bezpieczeństwa niż konto oszczędnościowe w banku czy lokata. Przewagą ubezpieczenia jest to, że kwota wypłacana po śmierci ubezpieczonego jest z góry określona i jest wypłacana niezależnie od sumy wpłaconych składek – zupełnie inaczej niż w wypadku lokaty, gdzie dostaniemy tylko to co udało nam się uzbierać.

Dla siebie, dla najbliższych
Śmierć zawsze jest ciosem. Śmierć bliskiego oznacza też, że w ciągu kilku dni trzeba ponieść koszty wynoszące przeciętnie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wykupienie polisy na życie zabezpieczy środki na takie wydatki i pozwoli uchronić się przed dodatkowym stresem. Polisa pomaga zadbać o swój spokój, zatroszczyć się o niedokładanie zmartwień tym, których zostawiamy. Wiele osób traktuje polisę także jako rodzaj spadku dla najbliższych, zabezpieczenia studiów czy kariery dziecka.

Ubezpieczenie dla „nieubezpieczalnych”
Co jednak zrobić, gdy miejsce zamieszkania, dochody, zaawansowany wiek czy stan zdrowia uniemożliwiają nam zawarcie umowy u tradycyjnych ubezpieczycieli? Ubezpieczenie Moi Bliscy to unikatowe, bo dożywotnie ubezpieczenie na życie, do którego można przystąpić bez konieczności poddawania się badaniom lekarskim oraz przedstawiania zaświadczeń o stanie zdrowia. Jest dostępne dla wszystkich aż do 85 roku życia. Polisa jest sprzedawana w systemie direct, czyli przez telefon, wystarczy zadzwonić na bezpłatną infolinię 800 000 000 lub wysłać sms o treści „RODZINA” na numer 4242. Pozwólmy naszym najbliższym podjąć świadomą decyzję. A sami również pomyślmy o własnej przyszłości.

Źródło: www.4lifedirect.pl

Vote it up
491
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!