Te dwa zioła musisz mieć w swojej apteczce jeśli chcesz zadbać o zdrowie swoje i najbliższych!

Postępujący rozwój rynku farmaceutycznego i bogata oferta propozycji suplementów diety w walce z różnymi dolegliwościami doprowadziła do zmiany zachowań w przypadku typowych dolegliwości. Zamiast bowiem sięgać po dobrze znane naturalne metody przekazywane z pokolenia na pokolenie - niejednokrotnie korzystamy z oferty gotowych suplementów. Wiadomo też, że najskuteczniejsza jest profilaktyka, zdrowy tryb życia i dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze. Jak zatem zadbać o swoje zdrowie w zgodzie z naturą? W jaki sposób rozpoznać typowe objawy chorób? O tym poniżej, potraktuj to jako wstęp do podręcznej encyklopedii zdrowia!
 
Jakie zioła pomogą na typowe objawy chorób?
 
W przypadku niegroźnych dolegliwości warto najpierw wypróbować naturalne metody ich zwalczania zamiast sięgać po lek przeciwbólowy - zbyt częste stosowanie takich tabletek może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. O jakich przykładach mowa?
 
Mięta pieprzowa to podręczne zioło w Twojej apteczce!
 
Mięta jest powszechnie dostępna i znana oraz doceniana ze względu na swoje łagodzące i lecznicze właściwości. Jej charakterystyczny smak znajduje też czasem zastosowanie w kuchni.
Napary z mięty są znane od wieków dla wielu pokoleń. Najpopularniejszym zastosowaniem jest przeciwdziałanie w przypadku zwalczaniu dolegliwości dotyczących układu pokarmowego, szczególnie przy:
  • bólu brzucha,
  • braku łaknienia,
  • wzdęciach,
  • nudności,
  • niestrawności,
  • kolce,
  • agodzeniu zmian skórnych (opryszczka, ospa).
W czasach starożytnych mięta była też wykorzystywana w ramach łagodzenia bólów migrenowych. 
 
Co więcej, regularne picie naparów z mięty pieprzowej może też pomagać w łagodzeniu schorzeń wątroby i dróg żółciowych czy przy zapaleniu pęcherzyka żółciowego. Łagodne objawy chorób można  z powodzeniem wyciszyć przy częstym piciu takich herbatek ziołowych.
 
Poznaj zastosowanie mięty w kuchni
 
Łodygi i liście mięty sprawdzą się także jako dodatek do potraw na bazie ryb, a także do urozmaicenia smaku lemoniady. Liście mięty wykorzystuje się również jako dodatek do drinków i koktajli. Uczucie orzeźwiania to wartość dodana wszelkich napojów z dodatkiem mięty. Co więcej - jej świeże liście podbiją smak wszelkich dipów, sałatek czy deserów.
 
To wszystko wskazuje na to, że mięta nie tylko łagodzi wiele dolegliwości, ale może być również wykorzystywana jako dodatek w kuchni.
Jeśli chcesz sprawdzić, czy zaobserwowane u siebie objawy chorób mogą być zniwelowane przez napary z mięty - sprawdź je na https://cotozachoroba.pl/.
 
Sięgaj regularnie po rumianek w ramach troski o swoje zdrowie
 
Rumianek to kolejny przykład wysoce rozpoznawalnego zioła. Do wzrostu potrzebuje niewielkich wymagań co do warunków gleby, co finalnie przekłada się na powszechny porost tej rośliny na terenie Europy, Azji i Ameryki Pn i Pd.
 
Najlepiej znane właściwości rumianku dotyczą działania przeciwzapalnego.
 
Uogólniając - stosowanie naparów z tej rośliny w trosce o własne zdrowie jest stosunkowo bezpiecznie i nie powoduje uszkodzeń płodu.
 
Wiadomo jednak, że każda roślina, która zawiera biologiczne substancje aktywne może doprowadzić do pojawienia się reakcji immunologicznych. Zdarzają się nieliczne (ale jednak) przypadki, które mogą doprowadzić do pojawienia się alergii albo nawet wstrząsu anafilaktycznego po zażyciu rumianku u osób, które są uczulone na astry lub chryzantemy.
 
Czy znasz wszystkie zastosowania rumianku?
 
Rumianek wykazuje działanie przeciwwrzodowe z uwagi na obecny w składzie bisabobol. Wpływa ona bowiem na łagodzenie uszkodzeń błony śluzowej żołądka.
 
Co więcej - pomaga także w walce z cukrzycą w wyniku ochronnego działania trzustki. Pomaga także w walce z gwałtownymi wyrzutami glukozy we krwi. Dlatego też warto sięgać po napary z rumianku w opozycji do zwykłej czarnej herbaty.
 
Rumianek może także działać przeciwdepresyjnie i wyciszająco - redukcja nadmiernego stresu i stanów lękowych to niepopularna właściwość tego zioła. Jeśli zatem chcesz zadbać także o swoje zdrowie psychiczne - rumianek to słuszny wybór.
 
Praktykowanie okładów z rumianku pomaga w zmniejszeniu obrzęków i gojeniu się ran, a nawet oparzeń. To z kolei jest porównywane ze środkami, które mają w składzie hydrokortyzon.
 
Nieocenione są także przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze właściwości rumianku - substancje w nim zawarte sprzyjają w walce z patogenami. Badania wykazały, że olejek z rumianku pomaga w leczeniu zakażeń drożdżakiem Candida albicans.
 
Dobroczynne substancje zawarte w tej roślinie pomogą także podczas nasiadówek w zapaleniu cewki moczowej.
 
Każda encyklopedia zdrowia sugeruje wyposażenie się w miętę i rumianek
 
Codzienny pęd, siedzący tryb życia, nadmiar obowiązków - to wszystko powoduje, że niekiedy troska o własne zdrowie i odpowiednia dieta bogata w witaminy i minerały nie jest konsekwentnie realizowana. Warto jednak zacząć od drobnych, ale regularnych zmian - zastąpienie np. zwykłej herbaty czy kawy naparami z rumianku, mięty czy innego zioła mogą w dłuższej perspektywie przyczynić się do poprawy kondycji organizmu. 
 
Warto jednak pamiętać, że jest to możliwe wyłącznie przy dłuższej kuracji ziołami - jest to co prawda proces długotrwały, jednak warto wytrwać w postanowieniu i włączyć do codziennych nawyków regularne picie naparów z ziół, aby doświadczyć ich prozdrowotnych właściwości.
 
Materiał Partnera
Vote it up
2
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!