Planujesz zimowe wakacje? Przeczytaj zanim wyjedziesz

Choć za oknem coraz cieplej to nadal trwa sezon na narty. W głowach niektórych nadal rodzi się wizja śnieżnego szaleństwa i pod wpływem chwili decydują się spakować walizkę, aby pojechać w miejsce gdzie będą mogli przez cały dzień szusować na nartach. Polacy równie często na cel swoich wyjazdów wybierają polskie góry, jak i te zagraniczne. Niektórzy decydują się nawet na odwiedzenie jednego sezonu kilku różnych stoków, dzięki czemu udaje im się stworzyć naprawdę niesamowite wspomnienia.  
 

Gdzie jechać?

Każdego roku miejscami najchętniej wybieranymi przez Polaków są m.in. Włochy, Słowacja, Czechy oraz Austria. Nie trzeba się zbytnio doszukiwać powodów wyboru tych właśnie krajów. Jeździmy tam przede wszystkim dlatego, że możemy liczyć na dobrze przygotowanie trasy narciarskie, które wręcz zachęcają do uprawiania aktywności fizycznej. Równie ważne są dla nas widoki, jakie nas otaczają. Zapierające dech w piersiach krajobrazy sprawiają, że niestraszny nam mróz i chłód.

Niektórzy wychodzą z założenia, że skoro nie umieją jeździć na nartach to nie ma sensu wybierać się na zimowy wyjazd. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze nic nie stoi na przeszkodzie, aby jazdy na nartach się nauczyć. Ten sport nie ma ograniczeń wiekowych, wystarczy odrobina chęci i zaangażowania by opanować tą niezbyt trudną sztukę.

Nawet jeśli do nart Cię nie ciągnie to wybierając urokliwe górskie miejsce nie jesteś skazany na siedzenie w pokoju. Czekają Cię przyjemne długie szlaki wyznaczone specjalnie dla spacerowiczów. Warto pojechać w góry choćby po to, żeby pospacerować przy roztaczających się bajecznych krajobrazach wokół.

Bezpieczeństwo nie tylko na stoku

Pamiętaj, że aby mieć do czego wracać musisz zatroszczyć się o ochronę swojego mieszkania jeszcze przed wyjazdem. Bądź pewien, że nie wystarczy poprosić sąsiada by miał oko na puste mieszkanie, ani zamknąć drzwi na klucz. Są sytuacje losowe, skutkiem których może być utrata dotychczas zgromadzonego dobytku i to właśnie przed nimi trzeba się ustrzec.

Co możesz zrobić, aby po powrocie nie zarzucać sobie, że gdyby nie wyjazd nie doszłoby do tego co zastaliśmy? Niestety nie mamy żadnego wpływu np. na klęski żywiołowe. Mają one miejsce bez względu na naszą wolę. Jedynie co możemy zrobić to wykupić ubezpieczenie dla domu lub mieszkania (np. https://www.masterquote.co.uk/home-insurance), z którego w razie nieszczęśliwej sytuacji losowej otrzymamy środki na pokrycie poniesionych strat.
 

Materiał Partnera

Vote it up
135
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!