Jakie zasłony i rolety będą modne wiosną 2018 roku?

Ciekawy i dobrze przemyślany wystrój okien potrafi diametralnie odmienić wnętrze. Zasłony i rolety wprowadzają do niego ciepłą i przytulną atmosferę, ale też pozwalają regulować poziom wpadających promieni słonecznych. Zobaczmy, jakie zasłony i rolety będą cieszyć się największą popularnością na wiosnę 2018 roku.
 
Trend pierwszy: zasłony i rolety z motywem natury
 
Wystrój okna można zbudować, korzystając m.in. z gotowych kompletów zasłon i rolet rzymskich, dostępnych w sklepach z wyposażeniem wnętrz i na portalach aukcyjnych. W tym sezonie szczególnie dużym powodzeniem cieszą się tekstylia w motyw natur, ukazujące piękno zielonego lasu (swoją drogą zieleń będzie święcić triumfy w tegorocznych trendach wnętrzarskich). Malownicze krajobrazy i zapierające dech w piersi twory natury będą zdobiły nasze okna i nieco upiększały nie zawsze ładny widok rozciągający się za nim.
 
Trend drugi: tekstylia we wzór kosmosu
 
Perseidy, przestrzenie międzygalaktyczne i Słońce – takie widoki nie będą niczym dziwnym dla klientów, którzy będą poszukiwać inspiracji do urządzenia sypialni czy salonu w 2018 roku. Motyw kosmosu i odkrywania tego, co nieznane, fascynacja dziwnymi strukturami planet i materiałami  rakiet kosmicznych – wszystko to będzie rezonowało we wnętrzu. Miłośnicy futuryzmu na pewno znajdą w sklepach interesujące zasłony i rolety, które odmienią ich mieszkanie i dodadzą mu modnego charakteru.
 
Trend trzeci: dekoracje okna imitujące beton architektoniczny
 
Najnowsze trendy wnętrzarskie oscylują wokół prawdziwego lub udawanego betonu architektonicznego. Najczęściej pojawia się on na ścianach łazienek, ale można spotkać go również w postaci zasłony czy rolety.
 
Trend czwarty: trójwymiar
 
Dekoracje okienne w tym sezonie będą także zyskiwać na trójwymiarowości. Na tkaninach zasłonowych będą pojawiać się elementy uchwycone z różnej perspektywy i nadające wystrojowi okna wrażenia głębi. To bardzo ciekawy trend, który warto zastosować również w swoim domu.
 
Trend piąty: transparentność
 
Obiekty zaprezentowane na tkaninach będą łagodnie przenikać się między sobą, tworząc nieco artystyczne wzory i nie do końca oczywiste motywy. Przenikanie i transparentność to trend, który będzie bardzo wyraźny w 2018 roku w naszych wnętrzach.
 
Materiał Partnera
 
Vote it up
44
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!