Zapytaj, zanim kupisz… Tablet

Gdy smartfon wydaje się za mały, a laptop w pewnych sytuacjach zbyt nieporęczny, wybierz tablet – jedno z najszybciej rozwijanych urządzeń mobilnych

Wielkość
Przekątna ekranu tabletu na ogół mieści się w przedziałach 6–8 cali lub 9–10 cali, choć zdarzają się jeszcze większe. Jeśli tablet ma współdziałać  z laptopem, to nie musi być duży; jako samodzielne urządzenie powinien być większy.

Rozdzielczość
1280 x 768 (800) pikseli to podstawa, ale do bardziej zaawansowanych zastosowań wizualnych przyda się wysoka rozdzielczość Full HD: 1920 x 1080 (1200) pikseli.

Procesor
Powinien pracować  z częstotliwością co najmniej 1,2–1,6 GHz w wersji 2-rdzeniowej. Są  też tablety    z procesorami 4-rdzeniowymi,  a nawet silniejszymi.

Pamięć masowa
Rozsądna pojemność dysku  to co najmniej 128 GB. Jeśli tablet ma mniejszą pamięć, to powinien dawać możliwość jej rozszerzenia.

RAM
Nie powinien być mniejszy niż 1 GB. Oczywiście urządzenie może działać jeszcze szybciej, jeśli będzie miało 2 lub więcej  gigabajtów RAM.

Łączność
Wi-Fi jest oczywistym wymogiem, ale największą elastyczność komunikacyjną zapewniają modele wyposażone w modemy 3G lub 4G (połączenie z internetem przez sieć komórkową). Dodatkowym udogo- dnieniem jest Bluetooth.

Bateria
Bateria litowo-polimerowa o pojemności 6000–8000 mAh może dać ponad 10 godz. pracy bez konieczności dodatkowego ładowania.

Ciężar
10-calowy tablet nie powinien ważyć więcej niż 500–600 g.

Akcesoria
Etui jest niezbędne. Przydatna bywa też dołączana klawiatura.

Vote it up
513
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!