Zakupy kosmetyczne. Stacjonarnie czy online?

Według statystyk kosmetyki należą do tej grupy produktów, które coraz chętniej kupujemy online. Sklepy internetowe często przebijają ofertę stacjonarnych, zdobywając rzeszę zadowolonych klientów. Dużą rolę w tym wszystkim odgrywa również e-commerce, czyli umiejętność dotarcia ze swoim asortymentem do konkretnej grupy docelowej. Czy faktycznie warto kupować kosmetyki i perfumy przez Internet, czy może lepiej pozostać przy sklepach stacjonarnych?
 
Największą zaletą kupowania online, którą wyróżniłby chyba każdy z nas, jest ogromna wygoda. Nie musimy wychodzić z domu, żeby zdobyć najlepszej jakości produkty. Wszystko odbywa się za pomocą kilku kliknięć, a paczka dociera do nas za pośrednictwem kuriera lub poczty, zwykle z dostawą pod same drzwi. Chociaż wiele osób wciąż woli wszystkiego dotknąć i powąchać przed zakupem, to oferta sklepów online jest dla nas coraz atrakcyjniejsza. Wiele osób przerzuca się na kupowanie w sieci z dwóch powodów: ze względu na niższe ceny oraz zdecydowanie większy wybór. Liczba produktów, które znajdziemy online, jest ogromna. Mamy do wyboru kosmetyki z różnych części świata, o różnych składach i dostosowane do zróżnicowanych typów skóry.
 
Nie trzeba już sprowadzać wszystkiego zza granicy ani kupować na Ebay. Na naszym rodzimym rynku otwiera się coraz więcej drogerii, które są przeznaczone dla osób o konkretnych potrzebach. Jedną z kategorii w branży kosmetycznej, która coraz bardziej podbija świat Internetu, są perfumy. Chociaż dawniej trudno było sobie wyobrazić wybranie odpowiedniego zapachu gdzieś indziej, niż w drogerii, obecnie staje się to coraz popularniejsze. Idealnym przykładem jest tutaj drogeria Neness, w której znajdziemy wysokiej jakości perfumetki, czyli odpowiedniki produktów znanych marek. Osoby, które lubią i stosują dany zapach, mogą zakupić jego mniejszą wersję w znacznie niższej cenie, albo wybrać kilka różnych produktów i stworzyć swoją własną kolekcję. To również dobry sposób na przetestowanie perfum przed dłuższy czas. Jak widać, zakupy w sieci mogą przybierać różne formy i dawać wiele zaskakujących korzyści.
 
Zanim kupisz, sprawdź opinie 
 
Oczywiście ogromne znaczenie w przypadku sklepów online ma ich wiarygodność. Przed złożeniem zamówienia sprawdźmy więc opinie o samym produkcie, jak i o sprzedającej go firmie. Zawsze warto upewnić się, że dany kosmetyk czy zapach jest dobry jakościowo, oraz czy faktycznie zostanie nam dostarczony. Nie kupujmy od osób i firm, które są trudne do zweryfikowania. Nie dajmy się oczarować niskimi cenami – zawsze upewnijmy się, że sklep jest w pełni wiarygodny. Bez niewielkiej dozy ostrożności możemy stracić sporo pieniędzy.
 
W przypadku kosmetyków autorskich, mniej znanych, kupowanych ze strony konkretnego  producenta (np. kompozycji perfum wytwarzanych przez daną firmę, albo naturalnych kosmetyków), sprawdźmy ich skład. Warto zorientować się, czy ładnie opakowany produkt nie jest tak naprawdę kiepski jakościowo, lub wypełniony niepożądanymi składnikami. Reklama i dobra cena to nie wszystko – czasem lepiej zagłębić się w zawartość kosmetyków, aby później nie przeżyć gorzkiego rozczarowania.
 
Materiał Partnera
Vote it up
341
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!