Zagubiony Czas

Wzruszający film zainspirowany autentycznymi wydarzeniami. Spektakularna ucieczka z Auschwitz zakochanych w sobie Polaka i Żydówki, rozdzielonych przez dalsze koleje wojny

Oparty na faktach film Anne Justice przedstawia niezwykłą historię miłości, która rozkwitła w 1944 r. na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, pośród wszechobecnie panującego terroru. Tomasz, grany przez Mateusza Damięckiego − młody polski więzień polityczny ratuje swoją żydowską kochankę Hannah Silberstein (Alice Dwyer). W chaosie wojennej zawieruchy zakochani zostają jednak przymusowo rozdzieleni i powoli tracą nadzieję na powtórne spotkanie. Ponad trzydzieści lat później w Nowym Jorku, szczęśliwie zamężna Hannah na ekranie telewizora zauważa mężczyznę łudząco przypominającego jej ukochanego i za wszelką cenę stara się go odnaleźć. Tak wzruszającą historię mogło napisać tylko prawdziwe życie.

"Zagubiony czas" odniósł sukces na całym świecie, zdobył laury na międzynarodowych festiwalach i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród krytyków filmowych. Film otworzył X Warszawski Festiwal Żydowski, gdzie zdobył nagrodę za najlepsze zdjęcia. Wszedł do kin w Nowej Zelandii i Korei Płd., a w Japonii był na piątym miejscu box office'u.

Premiera DVD: 29 sierpnia 2013 r.

Vote it up
489
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!