Chcesz zrzucić kilogramy? Zadbaj o detoks organizmu

Chociaż na co dzień o tym nie myślimy, większość posiłków, które obecnie spożywamy jest nie tylko wysoce przetworzona, ale też pełna dodatkowych składników, często trudnych do przetrawienia i łatwo gromadzących w organizmie. Jak łatwo się domyślić, wpływa to również na wagę i sylwetkę. Czy można sobie jakoś z tym poradzić?
 

Niezbędny detox

Nawet jeżeli ktoś uważa, że sytuacja taka nie jest aż tak problematyczna,jakby się mogło wydawać, warto sprawdzić jak organizm zareaguje na oczyszczanie go ze zbędnego „balastu”. I choć brzmi to nieco strasznie, tak naprawdę wystarczy nawet drobna korekta w diecie, by po kilku tygodniach odczuć wyraźną zmianę i… lekki spadek na wadze.

Co ciekawe, można zacząć nawet od zmiany spożywanych napojów. Doskonale oczyszcza między innymi szałwia, ale ciekawym wyborem może być również popijanie codziennie soku z aloesu. Roślina ta nie tylko posiada właściwości detoksykacyjne, ale też doskonale sprawdza się przy zrzucaniu kilogramów.

Aloes – oczyszcza i pomaga schudnąć

Wspomnieliśmy już, ze oczyszczanie organizmu pomaga w odchudzaniu. W przypadku aloesu śmiało można powiedzieć, ze efekt ten działa dwoma równoległymi ścieżkami. Oprócz pomocy w pozbyciu się z organizmu niepotrzebnie zalegających substancji, dzięki właściwościom aloesu dochodzi również do przyspieszenia metabolizmu (o czym ciekawie piszą autorzy bloga naturapluszdrowie.pl). To zaś w oczywisty sposób przyspiesza spalanie nadmiarowych kalorii i… dodaje energii.

Co ciekawe, moment, w którym jednocześnie pozbywasz się niekorzystnych substancji i podkręcasz metabolizm, uruchamia ciekawy mechanizm psychiczny. Jako, że w wyniku tych dwóch zmian czujesz się znacznie lżej, łatwiej podjąć Ci aktywność fizyczną. Jeśli więc myślisz o rozpoczęciu treningów sportowych, właśnie ten moment będzie do tego idealny (i dodatkowo wzmocni efekt wyszczuplający!). A że sam aloes posiada sporo przeciwutleniaczy, popijanie go po treningu sprzyjać będzie procesowi regeneracyjnemu.

Czy detoks to tylko popijanie soków?

Oczywiście nie, to tylko pierwszy krok, żeby poprawić sytuację organizmu. Docelowo staraj się stopniowo zmieniać pojedyncze składniki diety. Zamień białe pieczywo na chleb razowy. Kupując potrawy gotowe wybieraj te z krótkimi listami składników. Unikaj potraw z dodatkiem cukru.

Zmiany możesz wprowadzać na raty, rób to jednak konsekwentnie, nie wracając do starych zwyczajów żywieniowych. Powodzenia!

Materiał Partnera

Vote it up
99
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!