Zadbaj o czyste powietrze

Żyjemy w czasach kiedy czystość i jakość powietrza są ważnymi elementami naszej codzienności. Coraz więcej osób zmaga się z przeróżnymi alergiami, wszyscy zaś odczuwany skutki zanieczyszczenia powietrza. Najbardziej odczuwalne staje się to w okresie grzewczym, kiedy raporty antysmogowe przestrzegają przed wychodzeniem z domu i wietrzeniem pomieszczeń. Z kolei wiosna i lato to czas pylenia roślin i zwiększonej obecności w powietrzu alergenów. Rozwiązaniem problemu jakości powietrza wartym rozważenia jest zakup oczyszczacza powietrza.
 
Jak walczyć z zanieczyszczeniami?
 
Oczyszczacze powietrza na Allegro - domowe filtry powietrza to urządzenia, które moją za zadanie poprawienie jakości powietrza a co za tym idzie, jakości naszego życia. Przebywamy głównie w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie cyrkulacja mas powietrza jest ograniczona, co przekłada się na wysoką zawartość substancji szkodliwych. Może mieć to niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Zanieczyszczone powietrze może wywoływać bóle i zawroty głowy, omdlenia, choroby płuc, w tym astmę i POChP, czy też różnego rodzaju stany alergiczne, a nawet może być przyczyną udaru. W zanieczyszczonym powietrzu w naszych domach znajdują się różnego rodzaju drobnoustroje, lotne związki organiczne, wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, pyły, ale i kurz czy sierść zwierząt domowych. Do walki z zanieczyszczonym powietrzem w warunkach domowych idealny będzie właśnie oczyszczacz powietrza.
 
Rodzaje oczyszczaczy
 
Oczyszczacz powietrza to urządzenie elektroniczne wyposażone w system filtracyjny, przy czym użyte filtry mogą być naprawdę rozmaite, m.in. są to filtry wstępne, węglowe, krzemionkowe, HEPA. Wyróżniamy też kilka typów oczyszczaczy- oczyszczacze przeznaczone dla alergików, antysmogowe, z funkcją nawilżania czy jonizacji powietrza. Te ostatnie są warte uwagi choćby dlatego, że zmieniają powietrze w naszych wnętrzach na takie, w otoczeniu którego lepiej śpimy, łatwiej jest nam się skoncentrować, poprawia się wydajność naszej pracy i samopoczucie, a co najważniejsze, pozbawione chorobotwórczych mikroorganizmów i alergenów. Jonizatory powietrza tworzą jony ujemne, które są przeciwwagą dla jonów dodatnich, które generowane są przez urządzenia elektryczne w naszych domach, a więc zapewniają tak istotną równowagę między nimi.
 
Ważnymi kwestiami przy wyborze oczyszczacza powietrza są tez poziom hałasu emitowanego przez urządzenie oraz kubatura pomieszczenia, w którym będzie się ono znajdowało, są to parametry, które będą też miały wpływ na cenę  urządzenia.
 
Oczyszczacz powietrza to niewątpliwie inwestycja, która się opłaca, z niczego bowiem nie korzystamy z równą intensywnością jak z powietrza właśnie. Warto, żeby było to powietrze najwyższej jakości.
 
Materiał Partnera
Vote it up
57
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!