Wywiej kłopotliwe muchy

Żeby powstrzymać muchy przed wtargnięciem do domu, ustaw w drzwiach wejściowych przenośny wentylator  
 

Muchy na swoim ciele mają włoski czuciowe, które są bardzo wrażliwe na ruch powietrza. Muchy nie będą raczej ryzykowały latania pod prąd powietrza.

Polowanie na muchy
Podczas startu mucha porusza się nieco do tyłu, więc celując w nią, uderzaj packą raczej z tyłu owada. Wówczas masz szansę trafić w podrywającego się natręta.

Gałki przeciwmolowe
Jeśli umieścisz kilka gałek przeciwmolowych na dnie kosza na śmieci, skutecznie zniechęcisz muchy do składania tam wizyt.

Cedrowa wykładzina
Jeżeli włożysz do wnętrza szafek kuchennych kulki z drewna cedrowego, nie tylko zapobiegniesz zniszczeniu produktów żywnościowych przez mole, ale będziesz mógł się rozkoszować przyjemnym zapachem cedru, ilekroć otworzysz kredens. Kulki kupisz w supermarketach i sklepach oferujących zapachy do domu.

Zapach sukcesu
Kiedy otwierając kredens lub szafkę nie czujesz już zapachu cedru, przetrzyj kulkę drobnoziarnistym papierem ściernym, żeby otworzyć pory i uwolnić nowy zapach, którego mole nie lubią.

Papierowe torby

Nie przechowuj pustych papierowych toreb ani kartonowych pudeł, a unikniesz ryzyka rozmnażania się karaluchów i prusaków. Torby i kartony są często zainfekowane ich jajami lub żywymi insektami.

Pułapka na karaluchy

Do słoika nalej nieco piwa, włóż kilka plasterków banana i wpuść kilka kropli oleju anyżkowego. Owiń słoik kartką papieru, żeby ułatwić insektom dostanie się do środka, a wnętrze poniżej gwintu posmaruj wazeliną, żeby nie mogły wyjść ze słoika.

Niszcz rybiki cukrowe

Zrób pułapkę, która wabić będzie i eliminować rybiki. Naklej pasek papieru na bok szklanki lub małego słoika i wypełnij pojemnik w 1/4 objętości mąką. Insekty będą wchodziły po taśmie, wpadały w mąkę i już się z niej nie wydostaną.

Bezpieczeństwo I przezorność

* Niezależnie od tego, jakiej używasz trucizny przeciw owadom, istnieją zasady, które pozwolą zabezpieczyć ciebie i rodzinę przed zatruciem.
* Substancje trujące przechowuj na najwyższej półce i z dala od artykułów żywnościowych i ubrań albo w zamykanej szafce – nigdy na półce pod kuchennym zlewozmywakiem.
* Uważaj, żeby podczas rozpylania trucizny nie spowodować zanieczyszczenia żywności i naczyń kuchennych.
* Podczas rozpylania trucizny miej na twarzy maskę i okulary ochronne. Jeżeli zdarzy ci się pochlapać skórę trucizną, zmyj ją natychmiast dużą ilością bieżącej wody.
* Truciznę przechowuj poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych.Trująca roślina. Wciśnij ząbek czosnku w ziemię tuż przy korzeniach zaatakowanej przez insekty rośliny. Obcinaj szczypior, jeżeli czosnek zacznie rosnąć.

Vote it up
1152
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!