Wynajem auta: osobiście czy online?

Wypożyczanie samochodów z każdym rokiem zyskuje na popularności. Wynajęte auto to świetna alternatywa dla komunikacji miejskiej i pociągów. W związku z prężnym rozwojem tej branży mamy możliwość skorzystania z wielu zróżnicowanych ofert. Jedną z kwestii, które musimy przemyśleć, zanim wybierzemy konkretną wypożyczalnię, jest sposób wynajmu: osobiście, czy za pośrednictwem sieci?
 
Firma firmie nierówna. Ta złota zasada odnosi się w sposób szczególny do wypożyczalni aut. W dobie Internetu nie musimy zdawać się na łaskę lokalnych firm ani dużych korporacji. Szczególnie w małych i średnich miastach, gdzie konkurencja nie jest duża, ceny mogą być naprawdę wysokie. Poza różnicą w kosztach znaczenie ma również fakt, czy wybrana przez nas firma na bieżąco kontroluje stan techniczny pojazdów. Bez tej wiedzy nie warto decydować się na wynajem auta – ryzykujemy nie tylko problemami na drodze, ale również własnym zdrowiem i życiem. Kolejnym powodem, dla którego ogólnopolskie firmy są bardziej godne zaufania, niż małe wypożyczalnie, jest kwestia zasad najmu. Ważne, aby były klarowne, precyzyjne i łatwo dostępne dla każdego klienta.
 
Ostatnie, ale niemniej ważne przyczyny, dla których to właśnie takie firmy są w tym przypadku lepsze, to duży zasięg i minimum formalności. Po pierwsze, jak sama nazwa mówi, ogólnopolska wypożyczalnia samochodów będzie dostępna w większości polskich miast, często również za granicą. Ma to duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy już raz skorzystaliśmy z jej usług i byliśmy zadowoleni. Przy kolejnym wynajmie, w innej miejscowości, wybierzemy ją ponownie, zamiast szukać kolejnej wypożyczalni „w ciemno”. Po drugie, tego typu firmy niemal zawsze działają nie tylko stacjonarnie, ale również obsługują swoich klientów online. I właśnie tutaj dochodzimy do sedna sprawy – większa wypożyczalnia, która posiada swoją ofertę w Internecie, umożliwia ekspresowy, prosty wynajem auta, zaledwie w kilkanaście minut.
 
Wypożyczanie auta online – jak to działa?
 
Po wyszukaniu strony internetowej wybranej przez nas firmy, przechodzimy najczęściej do wypełnienia kilku pustych pól, w których wpisujemy: nazwę miejscowości, w której chcemy wynająć auto; datę i godzinę odbioru; oraz miejsce, datę i godzinę zwrotu. Wyszukiwarka znajduje dla nas najkorzystniejsze dostępne opcje, sortując je od najtańszych do najdroższych. Niektóre firmy, np. Rentis, posiadają również własną aplikację na telefon, która jeszcze bardziej ułatwia i przyspiesza cały proces wynajmu. W odróżnieniu od wypożyczalni korporacyjnych, Rentis zapewnia też o 50% niższe koszty. Zwłaszcza wtedy, gdy zarezerwujemy wybrane auto z pewnym wyprzedzeniem.
 
Wypożyczanie samochodów online to wygoda, prostota, przejrzystość zasad i formalności, oraz szybki dostęp do potrzebnych informacji. Nie musimy fatygować się osobiście, aby poznać dostępną ofertę i wolne terminy. Możemy wybrać, czy chcemy załatwić wszystko w najbliższym punkcie, telefonicznie, czy online. Ta ostatnia opcja spodoba się szczególnie tym osobom, którym zależy na czasie, oraz ludziom, którzy regularnie podróżują, wynajmując auta w Polsce i innych europejskich państwach.
 
Materiał Partnera
Vote it up
230
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!