Wymiana walut – szybko i nowocześnie.

Postęp technologiczny obejmuje coraz to nowe aspekty naszego życia, a powiązane z nim technologie ułatwiają wykonywane codziennych czynności. Innowacjom uległa także dziedzina wymiany walut. Wcześniej kojarzona ze sprzedażą lub kupnem w tradycyjnym kantorze czy banku, obecnie daje się zrealizować w jednostkach internetowych, drogą przekazów elektronicznych, wykonywanych z pomocą dedykowanych portali internetowych lub aplikacji mobilnych.  
 

Czym są kantory internetowe?

Kantory internetowe to istniejące na rynku podmioty, realizujące swoje zadania wyłącznie drogą elektroniczną. Dzięki takiej formie dostępu do klienta instytucje te nie generują pewnych kosztów stałych, obciążających tradycyjne punkty wymiany walut, co z kolei skutkuje faktem, że ich usługi mogą być już w tym zakresie zdecydowanie tańsze. Ponadto, kantory internetowe oferują znacznie mniejsze spready, dzięki czemu koszt zakupu waluty jest niższy, a środki uzyskane z ich sprzedaży większe niż miałoby to miejsce w banku lub instytucji stacjonarnej. Olbrzymią zaletą kantorów internetowych jest także ich bezpieczeństwo, wynikające z jednej strony z wymagań formalnych, stawianych przez przepisy ustawy o prawie dewizowym i o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu — z drugiej zaś przez fakt, że nie obraca się tu fizycznie gotówką, dlatego też nie ma ryzyka jej utraty w wyniku zagubienia, kradzieży lub rabunku. Całość operacji przeprowadzana jest w formie przelewów bankowych, a samą transakcję wymiany można przeprowadzić przez stronę internetową kantoru, za pomocą komputera lub też aplikacji mobilnej na smartphonie. Ta ostatnia możliwość jest przydatna zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy swoją pracę z reguły wykonują poza biurem.

Kto zyska najwięcej na korzystaniu z kantorów internetowych?

Oferta kantorów internetowych skierowana jest szczególnie do tych, którzy regularnie wymieniają waluty. Są to m.in. osoby pracujące za granicą, transferujące środki do swoich bliskich, pozostawionych w kraju. W przypadku tych klientów wyższa cena za walutę, jaką mogą oni otrzymać drogą online, bezpośrednio przekłada się na większe zasoby finansowe, które pozostają do dyspozycji rodziny, która się z nich utrzymuje.

Kolejną grupą zyskującą na korzystaniu z e-kantorów, są firmy prowadzące działalność na rynku międzynarodowym. W ich przypadku zalety to nie tylko lepsze kursy wymiany walut, ale także czas, z jaką działają kantory internetowe. W dobrych jednostkach operacja wymiany pieniędzy zajmuje tylko kilkanaście minut, dzięki czemu firma jest w stanie szybko zyskać zasoby na przeprowadzenie koniecznych w jej działalności zadań, np. zakupów towarów lub usług. Warto również wiedzieć, że najlepsze kantory internetowe zatrudniają ekspertów służących pomocą. W przypadku Fritz Exchange są to aż trzy grupy fachowców: Traderzy, przygotowujący najświeższe informacje na temat sytuacji rynkowej w formie merytorycznych artykułów, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą być stale na bieżąco; specjaliści pracujący w biurze obsługi klienta i służący pomocą w przypadku pytań dotyczących obsługi samego serwisu oraz doradcy do spraw rynków finansowych – to oni właśnie negocjują wysokość spreadu z klientami.

E-kantory są także bardzo korzystne dla osób spłacających kredyty zaciągnięte w walutach obcych. Ponieważ przepisy, wynikające z ustawy antyspreadowej, nakładają na banki obowiązek przyjmowania spłaty zadłużenia w takiej walucie, w jakiej został on zaciągnięty, klienci mogą kupować ją obecnie po lepszych kursach, niż te oferowane przez banki. Najlepsze jednostki online, takie jak np. kantor internetowy Fritz Exchage, umożliwiają klientom regularnie wykonującym operacje kupna i sprzedaży możliwość negocjacji stawek, po jakich wymieniane są waluty. Podmiot ten oferuje ponadto szereg innych, innowacyjnych produktów. Poza obsługą konta, z użyciem dedykowanej aplikacji na smartphone, firma wprowadziła na przykład przydatne automaty do wymiany walut, tzw. walutomaty, pozwalające na wygodną wymianę gotówki o dowolnej porze. Kolejnym, dużym atutem, przemawiającym za korzystaniem z tego kantoru jest szybkość jego działania – aż 90% operacji dokonywanych jest w czasie 15 minut, zaś komunikacja z samym portalem przebiega za pomocą szyfrowanych połączeń internetowych. Wszystkie powyższe cechy dowodzą, że internetowy kantor Fritz Exchange jest jednym z wiodących na rynku wymiany walut online podmiotów, chociaż nie jedynym.

Materiał Partnera

Vote it up
127
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!