Kantor internetowy - wygodna opcja dla podróżujących

Choć celem naszych wakacyjnych wyjazdów jest często chęć oderwania się od codzienności, odcięcia od zwykłych kontaktów i odpoczynek od ciągle dzwoniących telefonów i przychodzących powiadomień online, to jednak związek z niektórymi instytucjami będziemy musieli podtrzymać, choćby w najbardziej odległych zakątkach świata.
 

Mowa oczywiście o banku, w którym mamy swoje konto; bez stałego dostępu do znajdującej się na nim gotówki oraz możliwości wymiany walut, nawet pobyt na rajskiej wyspie gotów zamienić się w pasmo udręk i trosk. Przygotowując się zatem do wakacyjnych podróży zagranicznych sprawdźmy, jakie są warunki przewalutowania na naszym koncie bankowym. Możemy też pomyśleć o opcji skorzystania z kantoru internetowego, o ile uznamy obowiązujące na nim kursy za korzystne, a transakcje walutowe będą odbywać się bez problemów. Przyjrzyjmy się, jak działa kantoru online w Alior Banku.

Wymiana gotówki na wakacyjne wydatki

Chcąc zapewnić sobie beztroskie wakacje powinniśmy zabezpieczyć odpowiednie sumy na planowane i nieplanowane wydatki. W tym celu warto zorientować się w cenach towarów na miejscu i według nich wyznaczyć kwotę gotówki w walucie do zabrania na najpotrzebniejsze zakupy. Resztę wydatków będzie można pokryć ze środków znajdujących się na koncie. I tutaj opcji jest co najmniej kilka; albo zdecydujemy się na przewalutowania z naszego konta złotówkowego, albo na przykład skorzystamy z usług kantoru internetowego. W Alior Banku po zarejestrowaniu swojego konta w kantorze online możemy zacząć wymieniać złotówki, w których zarabiamy na walutę kraju, w którym akurat przebywamy. Szeroki wybór walut to niewątpliwe atut tej oferty, jednak co bardziej zapobiegliwi powinni sprawdzić, czy w w tabeli kursów znajduje się waluta, którą są najbardziej zainteresowani. Do tego warto być na bieżąco z wysokością poszczególnych kursów na rynku i porównać kursy walut Alior Banku z innymi bankami, aby upewnić się, że dokonujemy najbardziej korzystnej wymiany walut. Nad bezpieczeństwem wszystkich transakcji pieczę trzyma Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Tak więc klienci indywidualni nie powinni obawiać się międzybankowych przelewów walutowych. Jeśli walutę chcemy wymienić jeszcze przed wyjazdem z Polski, to kwoty do 3 tysięcy EUR ewentualnie 2 tys USD odebrać będzie można od ręki w najbliższym oddziale Alior Banku bez uprzedniego zgłoszenia. Z takim zabezpieczeniem można ruszać na wakacyjne zakupy za granicą.

Wakacyjne płatności karta walutową

Wielu turystów zamiast nosić w kieszeniach czy torebkach wypchane portfele, które łatwo mogą stać się łupem ulicznych złodziejaszków wybiera płatności kartą walutową. Alior Bank proponuje klientom, którzy są zarejestrowani w kantorze internetowym wydanie kart debetowych do rachunków prowadzonych w najpopularniejszych walutach tj. w EUR, USD i GBP. Kartami można regulować na przykład należności za:

W razie konieczności kartę walutową obsługiwać też będą bankomaty w kraju przeznaczenia, co pozwoli na pobranie gotówki w walucie i uniknięcie kosztów przewalutowania. Dodatkowo, dzięki wyposażeniu karty w technologię Pay/PASS TM możliwe są również płatności internetowe. Tak więc tego typu karty walutowe przydadzą się nam nie tylko podczas robienia zakupów na zagranicznych wycieczkach, ale równie podczas kupowania w zagranicznych sklepach internetowych z domu, gdzie wymaga się płatności w dolarach, funtach lub euro.

Wakacyjna tabela kursów walut

Dla inwestorów w lub posiadaczy kredytów w obcych walutach, codzienne sprawdzanie kursów walut jest taką oczywistością jak dla innych przeczytanie porannej gazety, czy sprawdzenie pogody. Nic więc dziwnego, że niektórzy również w czasie wakacji będą chcieli trzymać rękę na pulsie. Obecnie w tabeli kursów Alior Banku znajduje się 13 walut obcych. Każda z nich ma określony obowiązujący na daną chwilę kurs skupu oraz kurs sprzedaży. Natomiast z różnicy obu kursów wynika wartość spreadu, którą także podaje tabela wraz z oznaczeniem zielonej strzałki gdy kurs zwyżkuje i czerwonej gdy spada. Dołączone do tabeli kursów wykresy pozwalają prześledzić sytuację wahań wartości waluty w przeciągu ostatniej doby, tygodnia, miesiąca, a nawet roku. Do tego praktyczny kalkulator pozwoli szybko obliczyć koszty planowanej transakcji. Polowanie na najkorzystniejszy kurs można sobie ułatwić i wcale nie trzeba ślęczeć całymi dniami ze wzrokiem utkwionym w portalu kantoru internetowego. Wystarczy, że na kocie zarejestrowanym w kantorze online Alior Banku ustawimy parametry zlecenia, a pieniądze będą wymienione automatycznie, gdy tylko kurs osiągnie wymagany przez nas poziom.

Jak używać kantoru online na wakacjach?

Jeśli dotąd nie mieliśmy okazji zlecać wymiany walut albo dokonywać przelewów walutowych za granicę, to opinie i wskazówki innych użytkowników kantoru internetowego mogą nam się przydać. Większość osób korzystających z kantoru online Alior Banku jest zadowolona z jego wersji mobilnej, choć niektórzy pozostają sceptyczni co do przejrzystości witryny lub jakości obsługi. W razie wystąpienia problemów można zawsze skorzystać z pomocy telefonicznych konsultantów dostępnych w godzinach 8-22, 7 dni w tygodniu. Dzwoniąc na infolinię zza granicy, pamiętajmy o ewentualnych różnicach czasowych. Zdarzają się też uwagi co to wyliczanego spreadu i jego zwyżek oraz szukanie ich przyczyn w pracy analityków. Z takimi argumentami trudno dyskutować, lepiej skupić się na faktach i skrupulatnym porównywaniu sytuacji na rynkach walut.

Materiał Partnera

Vote it up
108
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!