Wieszak na ubrania - co warto widzieć przed zakupem

Wieszaki to jeden z elementów wystroju wnętrza, który dla wielu osób pozostaje obojętny i niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jest to o tyle dalekie od prawdy i mylne, bardzo wielu dekoratorów wnętrz zwraca w swoich programach i poradnikach szczególną uwagę na ich zastosowanie. Szukając odpowiedniego wieszaka na ubrania możemy natrafić na bardzo wiele różnych modeli, o różnym kolorze czy wielkości. Warto przed zakupem odpowiedniego modelu dowiedzieć się nieco więcej o ich praktycznym zastosowaniu oraz walorach estetycznych. Poniższy artykuł w skrócie przedstawi nam najważniejsze wiadomości z tego zakresu. 
 
Wieszak na ubrania rodzaje i style, które warto znać
 
Wydawać się może, że wieszaki na brania to najprostszy przedmiot, jaki mógł zostać wymyślony. Jak się okazuje nie ma bardziej mylnego przekonania. Każdy wieszak ma do spełnienia jedną podstawową funkcję – utrzymać nienaganny kształt naszych ubrań. Nic więc dziwnego, że w zależności od rodzaju odzieży, jaką chcemy powiesić do wyboru mamy całkiem inny model wieszaka. Zacznijmy od koszul, możemy je wieszać na najprostszym wieszaku bez względu na materiał, z jakich zostały wykonane. Do spodni i spódnic zastosujemy wieszaki z klipsami, dzięki temu nie będziemy musieli trzymać poskładanych ubrań w szafie a nasza odzież nie będzie pomięta. Marynarki, garnitury i płaszcze to ubrania o największej wartości, bardzo trudne do wyprasowania, a więc wymagające również specjalnego wieszaka. Należy przechowywać je na specjalnie wyprofilowanych, skierowanych lekko do przodu wieszaków. Dzięki temu ubrania zachowają naturalny wygląd. Sukienki powinniśmy przechowywać na prostych wieszakach z klamrami lub rowkami, na których możemy powiesić delikatne ramiączka. Dzięki temu sukienka będzie się dobrze układać a my zapobiegniemy jej niszczeniu.
 
Wieszak do przedpokoju stojący - wady i zalety
 
Jak powszechnie wiadomo wybór wieszaka na ubrania do przedpokoju nie jest łatwy. W zależności od wielkości pomieszczenia oraz planowanej ilości ubrań do przechowywania możemy wybrać różne modele. Wieszak stojący ma swoje mocne i słabe strony. Do oczywistych zalet należy zaliczyć możliwość przeniesienia go w dowolne miejsce bez konieczności odkręcania śrubek czy używania wiertarki. Kolejnym bardzo ważnym argumentem przemawiającym za kupnem wieszaka stojącego może być fakt, że nie musimy niszczyć ścian by go zamontować a w przyszłości wymiana na nowy nie wiąże się z koniecznością wiercenia nowych dziur. Wieszak stojący może również pomieścić większą ilość ubrań niż standardowe wiszące modele. Wadami tego rozwiązania jest większe zajmowanie przestrzeni co może mieć znaczący wpływ w małych pomieszczeniach. Bez względu, na to jakiego wyboru dokonamy warto wcześniej dokładnie przemyśleć wszystkie plusy i minusy.
 
Wieszak do przedpokoju ścienny - wady i zalety
 
Osoby, które mieszkają w blokach lub małych domach jednorodzinnych nie mają zbyt dużego przedpokoju. Dla takich pomieszczeń polecany jest wieszak ścienny, który również ma swoje wady i zalety. Zacznijmy od tego, że ogromnym plusem tego modelu jest ogromny wybór wzorów, rozmiaru i ilości wieszaków na ubrania w jednym produkcie. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić miejsce i zastosować element dekoracyjny w przedpokoju. Wiele produktów można znaleźć na stronie https://www.wonder.pl/c/wieszaki-scienne. Minusem zastosowania wieszaka ściennego jest brak możliwości jego przeniesienia oraz wiercenie dziur w ścianach co bardzo często wiąże się z koniecznością remontu przy wymianie wieszaka na inny model. Taki produkt może pomieścić również zdecydowanie mniej ubrań niż wieszak stojący co może być dużą przeszkodą dla osób planujących prowadzenie otwartego domu dla gości.
 
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę decydują się na zakup wieszaka na ubrania?
 
Kupując wieszak na ubrania do naszego domu zwracajmy szczególną uwagę nie tylko na jego praktyczne zastosowanie, ale również na walory estetyczne, jakie prezentuje. Pamiętajmy, że w nowoczesnym domu czy mieszkaniu wystrój wnętrz ma ogromne znaczenie. Nie możemy pozwolić sobie na niedopasowanie nawet tak prostej z pozory rzeczy jak wieszak na ubranie. Wybierając odpowiedni model w szczególności skupmy się na dopasowaniu kolorystycznym oraz nie zapomnijmy o ilości haczyków. Ten drobny szczegół może mieć ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie w przyszłości. Warto również pamiętać, że wieszak powinien być solidnie skonstruowany, tak by pod ciężarem wielu ubrań nie ulec zniekształceniu lub uszkodzeniu. Zaopatrując się w tego typu rzeczy do domu warto wybierać sprawdzonego sprzedawcą z dobrymi ocenami konsumentów. Pamiętajmy, że dbając o nasz dom dbamy również o komfort życia i bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci co ma ogromne znaczenie.
 
Materiał Partnera
Vote it up
95
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!