Gdzie założyć konto osobiste?

Skończyłeś właśnie 18 lat? Zdobyłeś pierwszą pracę i potrzebujesz konta na wypłatę? A może dotychczasowy bank ma zbyt wysokie koszty utrzymania rachunku i mało atrakcyjne oferty? W takiej sytuacji potrzebujesz konta osobistego, które będzie „szyte na Twoją miarę”. Powierzenie swoich, ciężko zarobionych, pieniędzy przypadkowej placówce wcale nie jest dobrym pomysłem. Dlatego załóż konto w banku, który ma dla Ciebie najlepszą ofertę.
 
Konto osobiste jest niezbędne do tego, żeby wykonywać bezgotówkowe płatności kartą, otrzymywać przelewy, np. za wynagrodzenie, lub płacić za zamówienia online. Jednak wybranie odpowiedniego banku to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że na rynku dostępne jest wiele ciekawych propozycji. Banki nieustannie przygotowują nowe, coraz bardziej atrakcyjne, oferty dla potencjalnych klientów. A gdzie najlepiej założyć rachunek? Zobacz, jak dokonać świadomego wyboru.
 
Co to jest konto osobiste?
 
Konto osobiste to rachunek, który jest prowadzony przez bank. Zawrzeć umowę na konto bankowe mogą tylko osoby dorosłe, jednak ich właścicielami mogą być także dzieci. W tym przypadku opiekun lub rodzic jest przedstawicielem prawnym malucha.
 
Do każdego rachunku przydzielony jest indywidualny i niepowtarzalny numer, który w Polsce składa się z 26 cyfr. Jest on niezbędny do tego, żeby, np. otrzymać przelew.
 
Przechowywanie gotówki na koncie osobistym jest jedną z najbezpieczniejszych opcji. Dodatkowo w ten sposób zawsze masz dostęp do pieniędzy i możesz łatwo płacić za zakupy. Prowadzenie konta często jest darmowe, choć brak opłat bywa obwarowany wieloma warunkami.
Konto osobiste to duże ułatwienie i sposób na większą kontrolę nad własnymi finansami. Więcej informacji o tym produkcie znajdziesz pod adresem https://finanse.rankomat.pl/konta/osobiste/.
 
Dla kogo jest konto osobiste?
Dobre konto osobiste to takie, które w pełni realizuje Twoje oczekiwania. Dlatego przed podjęciem poszukiwań, zastanów się jakiego rachunku bankowego potrzebujesz i do czego ma Ci służyć? Jeśli zależy Ci tylko na przechowywaniu gotówki, to lepiej wybrać wariant połączony z rachunkiem oszczędnościowym, na którym zarobisz dodatkowe – niewielkie, ale pewne, pieniądze. Konto osobiste sprawdzi się dla osób, które:
  • regularnie otrzymują wynagrodzenie, świadczenie socjalne lub stypendium,
  • chcą dokonywać płatności za bieżące zakupy kartą lub drogą internetową,
  • nie chcą inwestować i wolą mieć stały dostęp do gotówki.
 
Gdzie znaleźć dobre konto osobiste?
 
Aby znaleźć najlepsze konto dla siebie, warto odwiedzić internetową porównywarkę dostępnych rachunków bankowych, dostępną np. na stronie https://finanse.rankomat.pl/. Znajdziesz tam wszystkie aktualne propozycje wraz ze szczegółami. Nie musisz przeglądać każdej z nich. Ustaw filtr wyszukiwarki na interesujące Cię opcje. System sam zweryfikuje aktualne rozwiązania i przedstawi Ci tylko te, które odpowiadają na Twoje potrzeby.
 
Inny sposób to samodzielna ocena przygotowanych propozycji. Podczas wybierania konta osobistego weź pod uwagę:
  • koszty prowadzenia konta przez bank,
  • cenę za kartę,
  • wysokość prowizji za wypłatę gotówki we własnym, partnerskim, obcym lub zagranicznym bankomacie,
  • płatności za przelewy.
Zastanów się, do jakiego bankomatu masz najbliżej i z jakimi bankami on współpracuje. Następnie pomyśl o tym, jak często będziesz potrzebować gotówki i z jaką częstotliwością będziesz płacić bezgotówkowo. Weź pod uwagę także płatność za kartę oraz prowadzenie konta. Niektóre banki oferują darmową obsługę rachunku w zamian za dokonanie wymaganej liczby transakcji w miesiącu. Dla niektórych wykonanie 7 płatności karta to nie problem, dla innych będzie to duży kłopot. Oceń więc swoje możliwości.
 
Jeśli często wykonujesz przelewy, sprawdź, czy będziesz musiał za nie zapłacić. Warto uniknąć takich dodatkowych kosztów – w ten sposób można sporo zaoszczędzić!
 
Znalezienie dobrego konta osobistego wymaga czasu i dokładnego poznania ofert. Dokładnie przeanalizuj rynek i wybierz produkt, który spełnia Twoje wymagania.
 
Materiał Partnera
Vote it up
6
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!