Wręczenie nagród 26. Wielkiej Loterii Reader’s Digest

26. edycja Wielkiej Loterii Reader’s Digest już za nami. Tym razem szczęście uśmiechnęło się wyłącznie do pań. Podczas uroczystości w eleganckiej restauracji Villa Nuova w warszawskim Wilanowie symboliczne czeki wręczyła im Beata Rehan, Sekretarz Komisji ds. Loterii
 

Spotkanie, w którym wzięli także udział bliscy laureatek i pracownicy naszego wydawnictwa, prowadziła znana aktorka Teresa Lipowska. Były kwiaty, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia, a później wspólny obiad, rozmowy i opowieści w rodzinnej atmosferze.

Pani Sylwia z województwa pomorskiego jest laureatką Nagrody Głównej w wysokości 550 tys. zł oraz 60 tys. zł premii za szybką odpowiedź.
– To moja pierwsza wygrana w życiu – wyznaje. – I pewnie ostatnia, bo takie szczęście nie zdarza się często.

Pani Sylwia, która jest naszą klientką od 15 lat, dużo czyta. Chętnie sięga po Książki Wybrane, krajoznawcze oraz poradniki. Niedawno wznowiła prenumeratę miesięcznika Reader’s Digest.

Jeszcze nie wie, na co przeznaczy wygraną, która na pewno da jej poczucie bezpieczeństwa finansowego oraz sprawi przyjemność.

– Zawsze chciałam zobaczyć Angkor Wat, Machu Picchu, pojechać do Kenii – mówi. – Ale szczerze mówiąc, nie myślałam, że będzie mnie stać na takie podróże. A teraz sytuacja się zmieniła.
 

Pamiątkowe zdjęcie ze spotkania w restauracji Villa Nouva

Druga Nagroda – 60 tys. zł – trafiła do pani Ohildy Fleites-Knapik, księgowej z Częstochowy. Po babci Kubance odziedziczyła to oryginalne imię, a ponieważ nie ma go w żadnym kalendarzu, nie obchodzi imienin. Urodziła się na Kubie i mieszkała tam do 3. roku życia.

– Mam duszę hazardzisty – przyznaje pani Ohilda. – Gram w totka, a od kilku lat biorę udział w loterii Reader’s Digest.

Także ta laureatka bardzo dużo czyta. Do poduszki najchętniej sięga po dobre powieści, kryminały, thrillery. Nie lubi tylko książek wojennych. W naszym wydawnictwie zamawia głównie Książki Wybrane.

– Za wygraną zrobię gruntowny remont mieszkania, o czym od dawna marzyłam. I pojadę z rodziną na urlop. Może do Bułgarii? Ciągnie mnie na Kubę, ale poczekam, aż tam zmieni się ustrój – dodaje Ohilda Fleites-Knapik.
 

Ohilda Fleites-Knapik, laureatka Drugiej Nagrody

Pani Teresa Szwichtenberg, emerytka z Gdańska, wygrała Trzecią Nagrodę – 25 tys. zł. I chociaż jest z naszym wydawnictwem od początku, czyli od 1995 r., po raz pierwszy odesłała kopertę. Nie wierzyła w wygraną. Była nią zupełnie zaskoczona. Pieniądze, które spadły jej jak z nieba, przeznaczy na wyjazd na ślub młodszej córki, który w lipcu odbędzie się w La Coruñii w Hiszpanii.

– Ania od 10 lat mieszka i pracuje w Londynie, gdzie poznała pracującego tam Hiszpana – opowiada. – Mieliśmy lecieć tylko na ich ślub. Dzięki wygranej będziemy mogli zwiedzić Hiszpanię i pojechać do Fatimy. Czeka nas piękna podróż.

Pani Teresa od lat prenumeruje miesięcznik Reader’s Digest, który ceni za różnorodność, ciekawe opowieści o ludziach, miejscach i za porady. Zamawia też wiele książek i nagrań muzycznych. Szczęście przyniósł jej zakup książki Co dolega moim roślinom.
 

Po wręczeniu nagród goście zasiedli do uroczystego obiadu

Ta sama publikacja zainteresowała panią Alinę Koronkiewicz z Wałbrzycha, laureatkę Złotej Nagrody – 66 tys. zł. Ona także po raz pierwszy wzięła udział
w Wielkiej Loterii Reader’s Digest.

– Uwielbiam kwiaty i dbam o nie – mówi. – Za wygraną kupiłam już sobie wspaniały prezent: 42-calowy telewizor. Będę także chciała zrobić remont mieszkania. Na pewno pomogę finansowo synowi, bo mam tylko jego.

Los uśmiechnął się też do pani Stanisławy Wlazło z Łodzi, która otrzymała Nagrodę Specjalną – 80 tys. zł.

– Jestem zaskoczona, bo nie liczyłam na wygraną – mówi. – Rodzina też w nią nie mogła uwierzyć.

Pani Stanisława lubi gotować i często korzysta z naszych przepisów, szczególnie gdy na obiad przychodzą jej dzieci. Od prawie 10 lat kupuje książki, płyty, prenumerowała nasz miesięcznik i czasopismo Witaj w Podróży. Dla 6-letniej wnuczki Stasi, która kocha książki, ma już pudło bajek i atlasów dla dzieci.
 

Symboliczne czeki przekazali zwycięzcom Teresa Lipowska, znana aktorka, oraz Beata Rehan, Sekretarz Komisji ds. Loterii

– Dzięki nagrodzie skończę remont mieszkania – opowiada. – I podzielę się nią z rodziną. Obie córki także remontują mieszkania, a mnie obdarowywanie innych sprawia prawdziwą przyjemność.

Vote it up
578
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!