Włoskie smaki w centrum Warszawy

Dystans dzielący stolicę Polski ze słoneczną Italią możemy skrócić w prosty sposób. Wystarczy tylko, że skosztujemy jednego z dań wywodzących się z najlepszej zdaniem wielu krytyków kuchni świata. Kiedy doskwiera nam głód, to czy może być coś lepszego, niż dobrze wypieczona pizza na cienkim cieście?
 
Połączenie tego, co najlepsze
 
Zanim jeden z najchętniej zamawianych w dostawie przysmaków przybrałobecną formę upłynęło wiele lat. Za ojczyznę pizzy słusznie uważa się Włochy, jednak wypiekanie placków na wskroś przypominających przysmak rodem z południa Europy odbywało się od tysięcy lat np. w starożytnym Egipcie. Mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego trudnili się także pieczeniem pieczywa jak focaccia. To nic innego jak podstawa pizzy, tyle że bez sera oraz pomidorów. W zależności od regionu dodawano do niej sól, oliwę czy też przyprawy.
 
Okres wielkich odkryć geograficznych wieńczący epokę średniowiecza okazał się pożyteczny także z kulinarnego punktu widzenia. To dzięki niemu mamy dziś w Europie uprawy ziemniaków, czy pomidorów, bez których nie wyobrażamy sobie pizzy. To właśnie one okazały się doskonałym dopełnieniem do ciasta i sera. Włoski przysmak szybko zyskał przychylność nawet wśród najwyższych warstw społeczeństwa. Na cześć królowej Małgorzaty Sabaudzkiej powstała nowa odmiana pizzy zwana margaritą. Dziś stanowi ona podstawę menu w niemal każdej pizzerii na świecie.
 
Postępująca emigracja Włochów do Ameryki na początku XX wieku przyczyniła się do popularyzacji pizzy w skali globalnej. Lokale serwujące ten specjał bardzo szybko zyskało przychylność Amerykanów. Później było już z górki, bo świat zafascynowany tamtejszą kulturą próbował naśladować ją we wszystkim. W Stanach Zjednoczonych powstały nawet swoiste odmiany jak np. New York pizza. W Polsce to włoskie danie spopularyzowało się wraz ze zmianami ustrojowymi. W latach dziewięćdziesiątych na masową skalę zaczęły się otwierać kolejne lokale. Coraz bardziej zabiegani Polacy także miele potrzebę zamówienia na wynos zastępującego im obiad, czy uświetniającego imprezę okolicznościową. Dzisiaj nie musimy już nawet sięgać po słuchawkę telefonu, bo istnieją już lokale umożliwiające nam złożenie zamówienia przez internet.
 
Decyzja należy do ciebie
 
Kto zamawia, ten ma władzę. Właśnie tak można by podsumować proces zamawiania pizzy. Dzisiaj możemy wybierać spośród wielu lokali dostępnych w mieście. Każdy z nich na ogół na ogół rozbudowane menu, więc daje nam to naprawdę duże możliwości. Wśród propozycji zaczynających się zazwyczaj od margarity nie brakuje także kompozycji własnych, gdzie sami możemy wybrać interesujące nas składniki.
 
Zdecydowana większość pizzerii to lokale serwujące dania na miejscu oraz na wynos. O ile w pierwszym przypadku zawsze widzimy, za co nam przyjdzie zapłacić, o tyle zamówienie w dostawie może okazać się niespodzianką w mało pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jak w takim razie uniknąć przykrych rozczarować i mieć pewność, że dostawca zjawi się możliwie szybko z doskonale wypieczoną pizzą?
 
Od kiedy na rodzimym rynku pojawiły się amerykańskie sieci pizzerii, jak np. Domino’s, standardy obsługi, czy wypiekania włoskiego przysmaku wyraźnie wzrosły. Wieloletnie doświadczenie giganta posiadającego lokalu w wielu innych krajach świata pozwala doskonale zrozumieć potrzeby klientów. Ci z pewnością cieszą się z częstych promocji. Na ten moment każde zamówienie pizzy składane online objęte jest do końca roku rabatem w wysokości 30%. W zależności od dnia i okazji można liczyć na inne obniżki cen jak np. Super Duo, czyli dwie duże pizze za jedyne 29,95.
 
Lokal Domino’s umiejscowiony przy Alejach Jerozolimskich 117 w Warszawie jest łatwy do odnalezienia także dla turystów. Oczywiście punkt ten trudni się także dowozem zamówień pod wskazany adres na terenie stolicy. Menu pizzerii z warszawskiego centrum obejmuje wiele pozycji począwszy od margarity, poprzez mięsne i wegetariańskie kompozycje. Zamawiający mogą także rozszerzyć zamówienie o wrapy, sałatkę colesław, skrzydełka z kurczaka, czy dodatkowe sosy dostępne w różnych wariantach. Ze szczegółowym menu sieci Domino’s można także zapoznać się po wejściu na stronę internetową: https://www.dominospizza.pl/.
 
Entuzjaści pizzy w Warszawie z pewnością nie mogą narzekać, bo w stolicy nie brakuje lokali, gdzie serwuje się ten włoski przysmak w odpowiedni sposób. Decydując się na zamówienie w pizzerii należącej do sieci Domino’s mamy pewność, że pizza spełni w 100% nasze oczekiwania. Dzięki częstym promocjom nie narazimy się przy tym na wysoki rachunek.
 
Materiał Partnera
Vote it up
350
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!