Wielozadaniowe urządzenia do podnoszenia szyb i okien

Rosnące zainteresowanie wielkoformatowymi szybami zmusza do szukania coraz to bezpieczniejszych rozwiązań na ich transport oraz montaż. Doskonałym sposobem na dowóz i instalację takich materiałów są mini żurawie, manipulatory do szyb oraz przyssawki.
 
Montaż i transport wielkogabarytowego szkła
 
Wielkogabarytowe przeszklenia to coraz częściej praktykowany element domów jednorodzinnych, wieżowców i pozostałych inwestycji. Do montażu masywnych przeszkleń przyczynia się również rosnące zainteresowanie budownictwem pasywnym i energooszczędnym. W związku z tym stosowanie odpowiednich urządzeń do transportu i takiego szkła jest niezbędne do jego ochrony i sprawnego montażu. Profesjonalny asortyment takich sprzętów proponuje m.in. marka uplifter.pl, która oferuje nie tylko sprzedaż, ale również wynajem nowoczesnych urządzeń. Jednym z takich sprzętów są mini żurawie, które znajdują zastosowanie m.in. w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Dodatkiem do mini dźwigów są ssawki i przyssawki próżniowe, które usprawniają podnoszenie i montaż elementów szklanych oraz okiennych. Zwieńczeniem szerokiej gamy produktów do montażu wielkogabarytowego szkła są samojezdne roboty, czyli manipulatory przystosowane do pracy w trudnych warunkach budowlanych.
 
Mini żurawie Maeda do trudno dostępnych obszarów
 
Mini żurawie marki Maeda dostępne w ofercie uplifter.pl to kompaktowe sprzęty do zróżnicowanego zastosowania. Wyróżnia je fakt bezemisyjnej i cichej pracy oraz duże bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Ze względu na ich wagę oraz kompaktowy rozmiar, urządzenia marki Maeda można transportować na dach budynku. W ofercie Maeda dostępne są sprzęty o nośności od 1 do 8 ton i maksymalnej wysokości haka wynoszącej blisko 26 metrów. Co więcej, urządzenia zostały wyposażone w dodatki zapewniające im jeszcze większe bezpieczeństwo oraz czujniki informujące o przeciążeniu.
 
Ssawki i przyssawki próżniowe – zastosowanie
 
Kolejny element usprawniający pracę z wielkogabarytowym szkłem to ssawki i przyssawki próżniowe. Podstawowym celem przyssawek jest transport, podnoszenie oraz montaż elementów okiennych i szklanych tam, gdzie ogranicza nas ilość miejsca. Chwytaki tworzy pompa próżniowa oraz układ dystrybucji podciśnienia. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje przyssawek próżniowych. Chwytaki ręczne służą do montażu szyb płaskich i giętych. Z kolei przyssawki akumulatorowe i zasilane z sieci umożliwiają dodatkowo pochylanie i obracanie szybą. Ssawki i przyssawki doskonale sprawdzą się nie tylko na placach budowy, ale również w sytuacji montażu ciężkich okien autobusów, pociągów i pozostałych tego typu pojazdów.
 
Manipulatory do szyb marki Glassworker
 
W ofercie firmy Uplifter znalazły się także kompaktowe manipulatory do szyb, które mogą przewozić tafle szklane o maksymalnej wadze wynoszącej nawet 625 kg. Manipulatory do szyb i okien marki Glassworker to nowa generacja wcześniej stosowanych maszyn typu Smartlift. Dzięki nowocześnym rozwiązaniom maszyny typu GW 425 i GW 625 w standardzie posiadają większe udźwigi i wyskokości podnoszenia niż wcześniej stosowane smartlifty.
 
Materiał Partnera
Vote it up
83
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!