Wc do zabudowy – jak wybrać stelaż podtynkowy?

Stelaż podtynkowy to doskonała alternatywa dla klasycznych stojących toalet. Dzięki niemu można optyczne powiększyć małą łazienkę oraz zapewnić pomieszczeniu schludny i minimalistyczny wystrój nadając mu nowoczesnego wyglądu. Decydując się na zainstalowanie wc do zabudowy we własnej łazience należy bardzo starannie podejść do wyboru stelaża podtynkowego - to od niego w największej mierze zależy bowiem funkcjonalność i komfort korzystania z toalety.
 
Wc do zabudowy, czyli czym jest stelaż podtynkowy i jaką funkcję pełni?
 
Wc do zabudowy jest alternatywnym rozwiązaniem dla klasycznych kompaktów, czyli sedesów połączonych z systemem spłukiwania oraz odprowadzania wody i zanieczyszczeń. W przypadku toalety jest to konstrukcja łącząca stelaż do montażu miski wc wiszącej ze spłuczką umieszczoną w zabudowie podtynkowej. Cały układ spłukujący i odprowadzający wodę oraz zanieczyszczenia ukryty jest w zabudowie ściany i jest niewidoczny na zewnątrz. Jedynym elementem jest natomiast przycisk spłukujący, który służy do sterowania z zewnątrz pracą toalety. Nowoczesne przyciski mogą być ponadto skonstruowane w technologii bezdotykowej, co dodatkowo podnosi higienę korzystania z toalety. Takie rozwiązania (np. Przycisk EP2) dostępne są m. in. w ofercie marki Roca.
 
Dzięki takiej konstrukcji, wc do zabudowy jest rozwiązaniem minimalistycznym i bardzo atrakcyjnym wizualnie. Ukrycie stelaża w zabudowie podtynkowej pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia oraz usunięcie z niego dodatkowych, zbędnych elementów. Zastosowanie takiego rozwiązania pozytywnie wpływa także na higienę - wisząca miska wc pozwala na dokładne i szybkie wyczyszczenie podłogi, z kolei umieszczenie spłuczki w ścianie izoluje pomieszczenie od bakterii i drobnoustrojów gromadzących się w jej wnętrzu. Sama zabudowana stelaża wc Duplo One marki Roca (w przypadku wyboru stelaża do zabudowy lekkiej) może zostać wykorzystana jako praktyczna półka na dekoracje i akcesoria łazienkowe.
 
Na co zwracać uwagę przy wyborze i zakupie stelaża podtynkowego?
 
Ogromna popularność misek wc wiszących sprawiła, że w sprzedaży jest dostępny szeroki wybór wc do zabudowy. Wybierając stelaż podtynkowy do toalety należy przede wszystkim określić, czy potrzebujemy stelaża do zabudowy ciężkiej czy lekkiej. Stelaż podtynkowy do zabudowy ciężkiej jest przeznaczony do montażu w ścianach z cegły i wymaga dodatkowego obmurowania. Jego atutem jest przede wszystkim oszczędność miejsca. Tego typu rozwiązania pozwalają bowiem na schowanie całej spłuczki w środku układu bez tworzenia dodatkowych półek oraz pomniejszania powierzchni użytkowej łazienki.
 
Stelaż do zabudowy lekkiej powstaje natomiast ze stalowych profili, do których mocowane są płyty gipsowo-kartonowe, co pozwala na nadanie zabudowie wc pożądanego kształtu. Jego atutem jest łatwy dostęp do ukrytej pod zabudową instalacji, co docenimy zwłaszcza w przypadku awarii. Dodatkowa półka może natomiast posłużyć jako dodatkowa przestrzeń na drobne akcesoria łazienkowe oraz dekoracje. Ze względu na swoją konstrukcję, taki stelaż może nieco ograniczać dostępne miejsce w łazience, na co warto zwrócić uwagę szczególnie w przypadku małych pomieszczeń.
 
Decydując się na zakup wc do zabudowy warto postawić na rozwiązania od znanych i cenionych producentów armatury łazienkowej, którzy oferują nowoczesne, wysokiej jakości rozwiązania idealnie wpasujące się we współczesne trendy. Na szczególną uwagę zasługuje tu marka Roca oraz jej stelaż podtynkowy do zabudowy lekkiej Duplo One. Systemy podtynkowe Roca łączą w sobie wysoką wydajność oraz nowoczesne technologie, co gwarantuje najlepsze rezultaty ich codziennego użytkowania. Atutem stelaży z serii Duplo One jest także możliwość dopasowania do nich nowoczesnych i higienicznych przycisków bezdotykowych, które są szczególnie pożądanymi rozwiązaniami w obecnych czasach.
 
Materiał Partnera
Vote it up
29
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!