Wakacje na jachcie w Chorwacji

Chorwacja w dalszym ciągu jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Warto rozważyć wakacje na jachcie. Z pomocą przyjdzie Ci pośrednik czarteru jachtów firma GlobeSailor.
 
Dlaczego Chorwacja tak nas przyciąga
 
Chorwacja - jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków, wybieranych przez Polaków. O jej popularności decyduje kilka czynników. Przede wszystkim, jest łatwo osiągalna, nawet samochodem. Po drodze można zatrzymać się w różnych pięknych miejscach - na przykład zrobić sobie wycieczkę do Budapesztu. Poza tym, w prawie 100 procentach przypadków, sezon letni w Chorwacji to gwarantowana piękna, słoneczna pogoda. Polacy cenią też sobie znakomitą, bałkańską kuchnię. Przede wszystkim jednak, Chorwacja to niesamowite widoki - piękne żwirowe w większości plaże, krystalicznie czysta turkusowa woda i bujna roślinność charakterystyczna dla tej strefy klimatycznej sprawiają, że czujemy się tam jak w raju.
 
Chętnie odwiedzane miejsca
 
Chorwacja to kraj, w którym można odkryć wiele niezwykłych miejsc. Warte zobaczenia na pewno są miasta takie jak Split czy Dubrownik - niezwykły urok tego ostatniego dał się poznać na przykład fanom "Gry o Tron". Dalmacja, w której położone są te miejscowości to jeden z najpopularniejszych chorwackich rejonów. Wyjątkowo atrakcyjna jest też Istria - półwysep położony najbliżej Polski. Pełno tam jest portów, do których warto zawinąć - na przykład Vsar czy Rovinj. 
 
Mówiąc o Chorwacji, nie sposób pominąć także wysp - Bol czy Hvar znany z upraw lawendy i wyrobów koronkarskich to najpopularniejsze z nich. Są jednakże także małe, urokliwe miejsca jak Murter - wysepka połączona z lądem niewielkim mostem, warto odwiedzenia z uwagi na mniejsze oblężenie przez turystów.
 
Chorwację niekoniecznie zwiedzać można od strony lądu. Bardzo duże możliwości dają wakacje na jachcie. Po pierwsze - zewsząd będzie nas otaczać lazur wody, po drugie - jest wiele portów, do których można zawinąć. Jeśli będziemy chcieli udać się wgłąb lądu, zawsze można pomyśleć o wynajmie samochodu. Wakacje na jachcie mają niezaprzeczalny urok.
 
Oferty wynajmu jachtów dostępne są pod adresem: https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow-chorwacja-d265.html.Warto dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. Im bliżej sezonu, tym mniejszy będzie wybór.
 
Wakacje na jachcie
 
Jeżeli zdecydujemy się na wakacje na łodzi, warto zaplanować je z odpowiednim wyprzedzeniem, aby zadbać o czarter jachtów. Tuż przed sezonem najlepsze opcje mogą być już przebrane. Wynajem łodzi może objąć także obsługę - kucharza czy hostessę, którzy zadbają o nasz wypoczynek. Czarter jachtów w Chorwacji jest znacznie tańszy niż na przykład na Wyspach Kanaryjskich czy w Grecji. Sam dojazd na miejsce z Polski to także stosunkowo niewielkie koszty.
 
Wybierając jacht decydujmy się na sprawdzoną, renomowaną firmę czarterową, co do której będziemy mieć pewność. Najistotniejsze jest, aby łódź była całkowicie sprawna. 
 
Wiele osób pyta jakie uprawnienia są wymagane, aby spędzić wakacje na jachcie. Czarterując łódź, możemy wynająć także skippera i naprawdę podczas wyjazdu nie zajmować się zupełnie niczym, pozwolić na to, aby jacht był przez pewien czas naszą oazą.
 
Jakich udogodnień warto szukać? Wiele jachtów posiada prysznic pokładowy, ciepłą wodę, komfortowe "sypialnie". Im wyższy standard, tym wyższa cena, dlatego też najbardziej opłacalną opcją będzie dogadanie się z grupką przyjaciół i podzielenie między siebie kosztów. Jachty mogą zabrać w rejs nawet 10 osób.
 
Z jakimi jeszcze opłatami trzeba się liczyć, czarterując jacht? Obowiązkowe opłaty to Transit Log, czyli opłata za zaokrętowanie oraz podatek turystyczny. W cenę wliczone są zazwyczaj pontony, sprzątanie końcowe czy pościel. Dodatkowo wykupić można na przykład dostawę zaopatrzenia, ręczniki czy kajak. Wszystko zależy od indywidualnie przygotowanej oferty.
 
Na jachcie zwiedzisz więcej
 
Niezaprzeczalną zaletą wakacji na jachcie jest fakt, że podczas nich naprawdę dużo zobaczymy - codziennie możemy być w zupełnie innym mieście, w innym porcie. Nie musimy też martwić się zatłoczonymi plażami - podkład naszego jachtu będzie naszym "leżakiem". Pływając jachtem z łatwością zorganizujemy sobie wędkowanie, nurkowanie czy snorkeling. Taki pomysł spędzenia urlopu może okazać się dla nas idealny, z uwagi na wygodę przemieszczania się i możliwości, których nie daje nam pobyt na lądzie.
 
Więcej szczegółów znajdziesz na stronie firmy GlobeSailor. 
 
Materiał Parntera
Vote it up
77
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!