W garażu tylko wyspecjalizowane centra

Kiedy ponownie będziesz robił porządki w garażu, nie umieszczaj różnych rzeczy przypadkowo. Postaraj się zorganizować przestrzeń garażową w wyspecjalizowane centra  
 

Pogrupuj przedmioty związane ze szczególnym rodzajem działalności (na przykład sprzęt sportowy, narzędzia do napraw samochodowych, narzędzia ogrodnicze, narzędzia do drewna) i umieść je razem.

Nad głową
Z posklejanych rurek z PCW zrób haczyki i podwieś je pod belkami pod sufitem albo przymocuj linami do więźby dachowej. Będą doskonałym miejscem do przechowywania nieco dłuższych narzędzi ogrodniczych, wędek itp.

Miejsce na rower
Możesz podwiesić go na hakach, wkręconych w belki ścian. Rozwiązanie to jest dobre szczególnie wtedy, gdy rower nie jest często używany.

Kłopoty z guzikami
Jeżeli masz pralkę zainstalowaną w garażu, uchroń oderwane od odzieży guziki przed zagubieniem. Odkładaj je w jedno miejsce – do magnetycznego pudełka „przyklejonego” do boku pralki.

Porządek z przewodami
W belce drewnianej o wymiarach 5 x 10 cm zrób dwa nacięcia i przymocuj ją do ściany garażu. Na belkę nasadź dwie szpule drewniane, a nie będziesz mieć kłopotów z przedłużaczami i przewodami, które musiałeś pracowicie rozsupływać przed każdym użyciem. Przewód łatwo odwija się ze szpuli, która dzięki nacięciom utrzymywana jest w stałym miejscu. W razie potrzeby szpulę można zdjąć i przenieść w inne miejsce.

Na wisząco
Różne drobiazgi przechowuj w worku na buty zawieszonym na ścianie garażu albo na wewnętrznej stronie drzwi szafki. Możesz użyć także sprężynujących kółek do kluczy – mocno trzymają różne niezbyt duże i grube przedmioty i mogą być zawieszane na haczykach.
Paski z rzepami mają wystarczającą przyczepność, aby za ich pomocą wieszać różne przedmioty, nawet takie jak narzędzia ręczne czy lżejsze narzędzia ogrodnicze.

Szpula na wąż
Z 25-litrowego pojemnika po farbie zrób szpulę do nawinięcia węża ogrodniczego. Po prostu przykręć dno pojemnika wkrętami do ściany garażu i nawiń na niego wąż.

Magazyn na kółkach

Zamontuj kółka-rolki do skrzynek narzędziowych, stołów warsztatowych i niewielkich mebli garażowych. Kiedy samochód jest w garażu, meble stoją pod ścianami. Kiedy wyprowadzisz samochód, łatwo ci będzie ustawić je w miejscach, gdzie będziesz ich w danej chwili potrzebował.

Stabilny pojemnik na śmieci

Wkręć w ścianę po obu stronach pojemnika dwie śruby z oczkami, opasaj pojemnik elastycznym przewodem i przypnij go do oczek. Pojemnik nie będzie się przewracał, a ty oszczędzisz sobie sprzątania.

Vote it up
1070
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!