VI Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Reader’s Digest patronem VI Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka

Dziś, (1 czerwiec 2011) na Placu Jana Pawła II w Ełku, Caritas Diecezji Ełckiej i Caritas Polska wraz z Telewizją Polską oraz Urzędem Miasta w Ełku organizują VI Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Reader’s Digest

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, spodziewamy się przybycia do Ełku ok. 20 tys. dzieci i młodzieży Polski i zza wschodniej granicy. Większość z nich pochodzi z rodzin wielodzietnych, ubogich, zamieszkujących tereny popegeerowskie. Pragniemy, by w ten szczególny dzień, tak oczekiwany przez najmłodszych, każde dziecko poczuło się wyjątkowo. Dzień szczególny, gdyż jego celem jest zwrócenie uwagi na dzieci, szczególnie te z ubogich rodzin, uwrażliwienie rodziców i ludzi dorosłych, jak ważna jest troska o ich dobro.

Na kilka dni w Polsce miasta zamieniają się w bezpłatne place zabaw i atrakcji dla dzieci. Dzieci, które zjeżdżają wielką niecierpliwością oczekują na paczki, a później na nagrody ufundowane m.in. przez Reader’s Digest.

W sumie w Polsce przewidujemy udział ok. 140 tys. dzieci, nie licząc ich rodziców, bliskich, opiekunów. Festyn odbywać się będzie w 20 miastach Polski, w różnych dniach, aczkolwiek ełcki festyn będzie największą imprezą w Polsce tego dnia. Całodzienna impreza rozpocznie się o godzinie 8.30 występem przedszkolaków z niepublicznego przedszkola „Jedyneczka”, a następnie dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienie pt. „Pinokio” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Jerzego Mazura rozpocznie się o godz. 11.00.

Po wspólnej modlitwie zgromadzonych dzieci i rodziców nastąpi oficjalne rozpoczęcie VI Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego. Około 12.45 na dużej scenie maluchy z ełckich przedszkoli zaprezentują swoje zdolności wokalno – taneczne, a następnie odbędzie się pierwsze losowanie bardzo atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów.

Chcielibyśmy, aby Festyn odbywał się w atmosferze dobrej zabawy, dlatego przewidywanych jest wiele atrakcji, m.in.: bezpłatne dmuchane urządzenia rozrywkowe (od godz. 8.30-10-30 oraz od 12.30-18.30) – zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, bramka szybkościowo – celnościowa, tory przeszkód i place zabaw, ponadto loterie fantowe z nagrodami oraz konkursy z udziałem publiczności. Wszystkie atrakcje przeplatane będą wspólnym śpiewem. Dodatkowo Komenda Powiatowa Policji oraz Państwowa Straż Pożarna w Ełku przygotowały pokazy m. in. psów, pierwszej pomocy oraz stanowiska, na których dzieci będą mogły gasić wirtualny pożar, a także liczne konkursy i atrakcje dla małych fanów strażaków i policjantów. Jak na Festyn przystało, na wszystkich uczestników będzie czekał poczęstunek w postaci wojskowej grochówki.

Od godz. 18.00 na placu rozpocznie się program dla młodzieży i dorosłych. Część artystyczną Festynu rozpocznie występ solistów i grupy tanecznej ze Szkoły Artystycznej w Ełku oraz z Ełckiego Centrum Kultury. Następnie odbędzie się występ gości z Grecji „This way out”, koncert polskiej wokalistki Paulli, a zagraniczną gwiazdą wieczoru będzie niemiecki wokalista FANCY.

 

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym.

Vote it up
964
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!