Dlaczego warto kupić używany samochód od autoryzowanego dealera?

Wszyscy doskonale wiemy, że zakup używanego pojazdu zawsze powinien być poprzedzony rzetelnym badaniem rynku oraz dokładnym zapoznaniem się z wszelkimi dostępnymi ofertami. Każdy z nas chce dokonać możliwie najkorzystniejszej transakcji, dlatego odbieganie od tej reguły nieraz może się skończyć dla nas bardzo negatywnie. Wydawać by się mogło, że największa wada zakupu auta z rynku wtórnego to brak konkretnej wiedzy na temat tego, co tak naprawdę kupujemy. Jak się jednak okazuje, jest na to bardzo prosty sposób.
 
Zakup używanego auta - co warto wiedzieć?
 
Nie ma co się oszukiwać, każda osoba, która kupuje używany pojazd, zwraca szczególną uwagę na jego cenę. Nie powinniśmy się jednak skupiać tylko i wyłącznie na niej, gdyż w wielu wypadkach możemy pod pozorem oszczędności albo super okazji, finalnie naprawdę dużo stracić. Kiedy cena jest podejrzanie niska może zwiastować ewentualne problemy, które będą w przyszłości skutkowały dodatkowymi kosztami. Wymiana zużytych części w używanych autach może kosztować od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy. Oczywiste jest to, że możemy się udać ze sprzedającym do stacji diagnostycznej, gdzie dany pojazd zostanie dokładnie prześwietlony. Niestety nawet oko specjalisty nie zawsze okaże się nieomylne, dlatego kupując samochód z nieudokumentowaną przeszłością, nigdy nie dostaniemy gwarancji, że będzie on w pełni sprawny. Jak zatem bezpiecznie kupić używane auto?
 
Samochód używany od autoryzowanego dealera - dlaczego to świetne rozwiązanie?
 
Zakup używanego pojazdu od autoryzowanego dealera to naprawdę bardzo ciekawa propozycja. W przypadku gdy stawiamy na takie rozwiązanie, możemy mieć pewność, że auto został przed sprzedażą rzetelnie sprawdzone, a ewentualne usterki naprawione. Sprawdzona firma nie może sobie pozwolić na oferowanie klientom aut, których historia nie jest jawna, a stan niekorzystny. Właśnie dlatego, jeśli szukamy pojazdu, jedyne co musimy zrobić, to wpisać na przykład frazę "pewne używane Toyota", po czym będziemy mogli wybierać spośród wielu samochodów, co do jakości których nie będziemy mieć żadnych wątpliwości. Jakimi zaletami zatem charakteryzuje się kupno pojazdu od autoryzowanego dealera?
 
Nieskazitelny stan samochodu używanego
 
Prawda jest taka, że wiele firm zajmujących się handlem używanych pojazdów bardzo często sprowadza zaniedbane oraz uszkodzone auta. Ich cena wykupu kusi, jednak stan pozostawia wiele do życzenia. Handlarze za sprawą kilku prostych tricków są w stanie chwilowo je zatuszować, na czym może naciąć się potencjalny klient. W związku z tym znalezienie idealnego używanego auta poza sprawdzonym, autoryzowanym salonem jest naprawdę bardzo trudne. Co ciekawe, nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o kilkunasto- czy kilkudziesięcioletnich samochodach. Bardzo często nawet kilkuletnie auta są mocno wyeksploatowane, czego absolutnie nie musi być widać na pierwszy rzut oka.
 
Nieproblematyczna jazda próbna
 
Jazda próbna to nieodzowny element kupna każdego samochodu. Tylko i wyłącznie w ten sposób jesteśmy w stanie sprawdzić, czy auto nie boryka się z usterkami zawieszenia czy silnika. Niestety spora część handlarzy bardzo niechętnie udostępnia swoje egzemplarze do jazdy próbnej. Zasłaniają się oni obawą przed kradzieżą, jednak w rzeczywistości nie chcą, aby wszelkie mankamenty pojazdu wyszły na światło dzienne. Sytuacja ta wygląda zupełnie inaczej w przypadku autoryzowanych dealerów, którzy bez większego problemu udostępnią nam auto do jazdy próbnej. Od czego rozpocząć poszukiwania sprawdzonego dealera w sieci? Na przykład od wpisania w wyszukiwarkę marki samochodu, której szukamy, w połączeniu ze słowami, które opisują stan techniczny, czyli na przykład: pewne używane Toyota.
 
Zostawienie samochodu w rozliczeniu
 
Wiele osób przed zakupem kolejnego auta boryka się ze sprzedażą poprzedniego. Problem ten rozwiązują firmy, które pozwalają na kupno nowego egzemplarza oraz pozostawienie starego w rozliczeniu. Dzięki takiej propozycji możemy zapomnieć o wszelkich problemach ze sprzedażą, która w wielu wypadkach jest naprawdę czasochłonna. Co więcej, końcowy koszt naszego nowego auta będzie znacznie mniejszy, co jest niemałą zaletą tego rozwiązania. i to kolejne rozwiązanie, które powinno zaprowadzić nas do sprawdzonego autoryzowanego salonu z samochodami używanymi.
 
Materiał Partnera
Vote it up
10
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!