Kalkulator leasingu, czyli skonfiguruj auto marzeń na swoją kieszeń

Kalkulator leasingu w krótkim czasie pozwala ustalić optymalne warunki umowy leasingowej. Pokazuje również, ile kosztuje dokupienie wybranych elementów wyposażenia dodatkowego pojazdu. Możesz to sprawdzić w przypadku leasingu z niską ratą, jakim jest Leasing EasyDrive oferowany przez Volkswagen Financial Services.
 
Użyteczny kalkulator leasingu
 
Niemal wszyscy producenci samochodów oferują klientom bogatą paletę wyposażenia dodatkowego. Ci ostatni jednak często rezygnują z niego już na wstępie, chcąc zaoszczędzić na wysokości miesięcznych spłat. Tymczasem, jeśli dobrze przyjrzysz się tej kwestii, odkryjesz, że taka decyzja często prowadzi do zaledwie kilku- bądź kilkunastozłotowych oszczędności w skali miesiąca. Takie wnioski wyciągniesz dzięki np. skorzystaniu z narzędzia, jakim jest kalkulator leasingu przygotowany przez Volkswagen Financial Services. Obliczy on wysokość rat w Leasingu EasyDrive.
 
Kalkulator leasingu samochodowego w użyciu
 
Za 85 690 zł możesz nabyć Volkswagena Golfa z silnikiem o poj. 1,5 l TSI i mocy 130 KM w wersji Comfortline. W ramach Leasingu EasyDrive, najniższa możliwa rata za to auto wynosi 498 zł netto. Uzyskanie tak niskiej raty wymaga następujących warunków leasingu:
  • liczba rat: 24,
  • wysokość opłaty wstępnej: 30 proc. wartości auta,
  • roczny limit przebiegu: 20 tys. km.
Choć wyżej wspomniane auto jest całkiem nieźle wyposażone w standardzie, możesz dołożyć do niego jeszcze kilka rozwiązań, które wpłyną na bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Na przykład system automatycznej zmiany świateł mijania na drogowe – Light Assist, dzięki któremu kierowca może skupić się na prowadzeniu auta, kosztuje 690 zł. Dodanie tej kwoty do ceny samochodu spowoduje, że miesięczna rata wzrośnie dokładnie o 4 zł, czyli wyniesie 502 zł netto.
 
Aktywny system ochrony pasażerów – system PreCrash
 
Podobnie jest z rozwiązaniem, które może jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących. Chodzi o aktywny system ochrony pasażerów PreCrash, który kosztuje 570 zł. Miesięczny koszt dołożenia go do wybranego Golfa spowoduje zwiększenie raty o 3 zł.
 
Inwestycja w bezpieczeństwo: System Blind Spot
 
Trochę większa inwestycja to System Blind Spot. Monitoruje on martwe pole w lusterku i informuje kierowcę o pojazdach znajdujących się w tym punkcie. Ostrzega również przed autem zbliżającym się od tyłu podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego. Jego łączny koszt to 1 520 zł. Po dodaniu go do wyjściowej ceny auta okaże się, że miesięczna rata zwiększyła się zaledwie o 9 zł.
 
Jak widać, rezygnacja z tych kilku rozwiązań to tak naprawdę niewielka oszczędność. Ich znaczenie dla komfortu, a tym bardziej bezpieczeństwa jazdy może być jednak istotne. Dlatego przed podjęciem decyzji o konkretnej wersji leasingowanego auta, dobrze jest wcześniej wszystko dokładnie skalkulować, aby dokonywać jedynie rozsądnych oszczędności.
 
Materiał Partnera
Vote it up
287
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!