Wyzwanie - urządzanie salonu fryzjerskiego

Otwarcie własnego salonu to nie lada wyzwanie, wymagające doskonałego zorientowania we wszystkich przepisach prawnych regulujących istnienie takiego miejsca, ale także zorientowania na potrzeby klienta i urządzenia placówki w sposób przyjazny dla nich. Wygląd salonu to pierwsza i najważniejsza wizytówka miejsca, która zostanie zapamiętana przez klientów na stałe. Dlatego urządzenie go w sposób schludny i profesjonalny to najważniejsza kwestia. Jak urządzić salon fryzjerski?
 
Meble do salonu fryzjerskiego
 
Słynne powiedzenie "jak Cię widzą, tak Cię piszą", znajduje odniesienie również w przypadku pomieszczeń. Klient udający się na wizytę do salonu fryzjerskiego oczekuje nie tylko zmiany czy odświeżenia fryzury, ale także przeżycia pewnego relaksującego rytuału odnowy. Wizyta u fryzjera to nie tylko metamorfoza wizualna, ale także przemiana wewnętrzna: duża dawka endorfin, podniesienie samooceny i wprawienie w dobry nastrój, a także pozytywne nastawienie do życia. 
 
Na to wszystko ogromny wpływ ma charakter wnętrza salonu fryzjerskiego. Aby wzbudził zaufanie i stanowił zaproszenie do skorzystania z usług stylistów, musi już od pierwszej sekundy stwarzać wrażenie profesjonalnego i luksusowego. Nie oznacza to, że ściany należy wykładać kryształami, ale że trzeba stworzyć ogólne wrażenie schludności i przemyślanego zaaranżowania. W profesjonalnym salonie nie ma miejsca na przypadek i ślady zużycia, Najważniejszy element stanowią meble (np. http://ayala.com.pl/pl/produkty/kategoria/6/Meble+Fryzjerskie) - zajmują bowiem najwięcej miejsca, są największe, a także znajdują się w strategicznych miejscach. Jako pierwsze przyciągają wzrok i w ciągu kilku sekund pozwalają wyrobić klientowi opinię o salonie. 
 
Dlatego nigdy nie oszczędzaj na tym elemencie wyposażenia salonu - inwestycja zwróci się szybko w postaci częstszych wizyt klientów i polecania przez nich salonu znajomym, a raz zakupione solidne, stylowe meble, będą z powodzeniem służyć przez długi czas. Najistotniejsze są: recepcja, fotele, myjki i konsolety. Na tym etapie nie warto oszczędzać, bowiem szybko może okazać się, że jest to jedynie oszczędność pozorna i te istotne elementy wyposażenia salonu zużyją się szybko, wyglądając nieestetycznie. 
 
Recepcja w salonie fryzjerskim
 
Wizytówką salonu jest recepcja - często widoczna jest już po otwarciu drzwi, a jeszcze przed przekroczeniem progu. Dlatego urządzanie salonu należy zacząć właśnie od tego mebla. W zależności od ilości miejsca w salonie, można dobrać mebel odpowiedniej wielkości. Do bardzo małych pomieszczeń wielu producentów (na przykład Ayala) tworzy stylowe i eleganckie recepcje (jak chociażby recepcja Kirke tej firmy). Pomieści wszystko, co niezbędne, nadając niepowtarzalny klimat pomieszczeniu już od samego wejścia. 
 
Poczekalnia w salonie fryzjerskim
 
Drugą niezwykle istotną kwestią, rzucającą się w oczy już na początku, jest poczekalnia dla klientów (zobacz: http://ayala.com.pl/pl/produkty/produkt/27/Kanapa+Royal). Powinna być wyposażona w wygodne fotele lub sofy z podłokietnikiem oraz wieszaki na okrycia wierzchnie. Również ta część wyposażenia salonu powinna być stworzona w taki sposób, aby klient czuł się najważniejszą osobą w salonie.
 
Fotel fryzjerski i konsoleta fryzjerska
 
Równie ważne są fotele i konsolety fryzjerskie (np. http://mila-furniture.com/products/styling-units-3) - tam klient musi czuć się jak na królewskim tronie, podczas przeprowadzania metamorfozy. Lustra muszą być wykonane ze specjalnych materiałów, odpornych na wilgoć i osadzanie się pary wodnej. Niedopuszczalne jest, aby na ramie lustra pojawiła się rdza lub odpadający lakier. W tym przypadku również producent i jakość produktu mają kluczowe znaczenie i przełożenie na długie lata sprawowania się bez nieestetycznego niszczenia. Nie mniej istotnym elementem wyposażenia profesjonalnego salonu jest myjnia fryzjerska. Do wyboru są zwykle myjnie kompaktowe z wbudowanym fotelem, albo z fotelem wymiennym. Doskonałym (nowoczesnym i pożytecznym) rozwiązaniem są myjnie fryzjerskie z opcją masażu wibracyjnego, który oprócz rozluźnienia wykazuje działanie wzmacniające na cebulki włosów. Nie mniej ważnym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego są szafki i wózki fryzjerskie. Choć stanowią z pozoru drugoplanowy element, ich solidność, wygląd i estetyka są równie ważne, co w przypadku pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Wydają bowiem świadectwo o fryzjerze. 
 
Materiał Partnera
Vote it up
94
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!