Jedziesz na narty? Sprawdź, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróżne

Planujesz wyjazd na narty? Zobacz, przed czym uchroni cię ubezpieczenie podróżne. Sprawdź, co ubezpieczalnie mogą zaoferować osobom takim jak ty, czyli miłośnikom sportów zimowych.
 
Ubezpieczenie podróżne – dlaczego warto je wykupić przed wyjazdem na narty?
 
Wycieczka na narty lub snowboard wiąże się z pewnymi przygotowaniami. Na taki wypad zabieramy ze sobą nie tylko najbardziej potrzebne rzeczy, jak bieliznę, kosmetyki czy leki na drobne dolegliwości. Potrzebna jest także odpowiednia odzież i sportowy sprzęt, które nierzadko kosztują sporo pieniędzy. Uprawianie sportów zimowych wiąże się też z ryzykiem odniesienie poważnej kontuzji.
 
Czy karta EKUZ wystarczy?
 
W przypadku wyjazdu za granicę Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego może nie wystarczyć, by zostać objętym dostateczną opieką zdrowotną w przypadku kontuzji doznanej na stoku. Gwarantuje ona bowiem niezbędną pomoc przy drobnych urazach lub dolegliwościach, które miały miejsce w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz zrzeszonych w EFTA. Jednak gdy potrzebna jest poważniejsza kuracja, wówczas lekarz ma obowiązek doprowadzić nas do takiego stanu, w którym będziemy mogli bezpiecznie wrócić do Polski na dalsze leczenie. EKUZ nie gwarantuje również w pełni darmowej opieki, ponieważ musimy liczyć się ze stawkami za usługi medyczne, które obowiązują w danym kraju. Może się okazać np. że w danym państwie obowiązuje częściowa odpłatność za usługi medyczne, w takim wypadku NFZ zwraca tylko „państwową” część rachunku za leczenie. Dlatego przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie podróżne, które pokryje koszty leczenia i hospitalizacji w czasie zagranicznej podróży. Miłośnikom sportów zimowych ubezpieczalnie oferują specjalne pakiety, które obejmują opiekę zdrowotną oraz ochronę sprzętu.
 
Co obejmuje ubezpieczenie dla fanów zimowego szaleństwa?
 
Ubezpieczenie dla osób uprawiających sporty zimowe to korzystna polisa zarówno dla tych, którzy szusują po polskich stokach, jak i tych, którzy decydują się na wyjazd zagraniczny. Obejmuje ono pokrycie kosztów leczenia i pobytu w szpitalu, ochronę sprzętu oraz bagażu podróżnego. Jest przeznaczone dla amatorów takich sportów jak:
 • narciarstwo,
 • snowboarding,
 • łyżwiarstwo,
 • saneczkarstwo.
Leczenie i hospitalizacja
 
To punkt ważny szczególnie dla tych, którzy na narty wyjeżdżają za granicę. Ubezpieczenie pokrywa nie tylko koszty leczenia i pobytu w szpitalu, ale także, w razie konieczności, transport medyczny do Polski. Jeśli twoja wizyta w szpitalu będzie się przedłużała, polisa pokryje też koszty zakwaterowania twoich bliskich w hotelu. Osoby, które uległy wypadkowi podczas uprawiania sportów zimowych w Polsce również mogą liczyć na pokrycie kosztów badań, leczenia, transportu do placówek medycznych czy zakwaterowania w hotelu.
 
Sprzęt sportowy
 
W podróży istnieje pewne ryzyko utraty sportowego wyposażenia, dlatego ubezpieczalnie oferują jego szczególną ochronę. Odszkodowanie za sprzęt uzyskasz w przypadku:
 • kradzieży z depozytu, zamkniętego pokoju hotelowego lub pojazdu,
 • zgubienia go przez przewoźnika,
 • zniszczenia w wyniku wypadku.
 • Bagaż podróżny
 
Jeśli twój bagaż zaginie z winy przewoźnika dostaniesz za niego odszkodowanie. Jeśli natomiast dostaniesz go z kilkugodzinnym opóźnieniem, wtedy możesz liczyć na zwrot pieniędzy, za które kupisz niezbędne w czasie oczekiwania środki higieny lub jedzenie.
 
Kiedy wykupić ubezpieczenie podróżne i jak obliczyć jego cenę?
 
Ubezpieczenie podróżne wystarczy wykupić na jeden dzień przed wyjazdem. Koszty ubezpieczenia z łatwością obliczysz w prostych w obsłudze kalkulatorach, które ubezpieczalnie zamieszczają na swoich stronach internetowych. Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować twoja polisa, wystarczy wpisać takie dane jak:
 • cel podróży,
 • termin,
 • liczbę osób objętych ubezpieczeniem.
Kiedy aplikacja przeanalizuje twoje dane, możesz wybrać wysokość polisy lub zdecydować się na rekomendowaną przez ubezpieczalnię. Po tym wyborze, kalkulator poda ci dokładną cenę ubezpieczenia. Warto pamiętać o tym, że niektórzy ubezpieczyciele oferują zniżki za zakup polisy przez Internet.
 
Potrzebujesz większych wrażeń?
 
Jeśli amatorskie uprawianie zimowych sportów nie zaspokaja twojego zapotrzebowania na adrenalinę, a wrażeń dostarcza ci szusowanie na nartach lub desce poza wyznaczonymi trasami, pomyśl o ubezpieczeniu rozszerzonym o ryzyko związane z uprawianiem sportów ekstremalnych. Taka polisa obejmuje dodatkowo pokrycie kosztów akcji ratunkowej oraz zabiegów medycznych ratujących twoje zdrowie lub życie.
 
Materiał Partnera
Vote it up
100
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!