Telefon stacjonarny nadal popularny

Jeszcze kilka lat temu wielu ekspertów prognozowało z absolutnym przekonaniem o własnej racji, że telefonia stacjonarna nie ma praktycznie żadnej przyszłości na rynku telekomunikacyjnym i że w związku z nieustającym zwiększaniem się liczby użytkowników telefonów komórkowych łącza stacjonarne błyskawicznie trafią do lamusa. Okazuje się jednak, że pomimo tych pesymistycznych proroctw telefony stacjonarne nie tylko skutecznie przetrwały po dziś dzień, ale również cieszą się całkiem niemałą popularnością. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka.
 
Wygoda i dostępność
 
Pierwszą i chyba najważniejszą przyczyną jest fakt, że nadal znakomita większość biur w firmach prowadzących działalność poza Internetem musi mieć przynajmniej jeden numer stacjonarny – po to, aby można było na niego wysłać faks. A skoro już numer do faksowania, to przy tej okazji dokłada się też oddzielny zwykły numer jako formę kontaktu na linii firma-klient (ewentualnie korzysta się z jednego do obu celów).
 
Druga sprawa to kwestia dostępności i niedostępności Internetu w różnych rejonach naszego kraju. Łączy kablowych w mniejszych miastach i wsiach jest bardzo mało (o ile w ogóle są), a sygnał radiowy też ma swoje ograniczenia. Wciąż mamy więc na mapie Polski wiele miejscowości, w których nie ma innej możliwości podłączenia się do globalnej sieci, jak tylko „po telefonie” - a do tego potrzebne jest przecież działające, stacjonarne łącze telefoniczne.
 
Trzecim powodem jest dość charakterystyczna dla wielu starszych osób niechęć do zamiany telefonu stacjonarnego na nowoczesny komórkowy. Niechęć ta wynika nie tylko z obawy przed nowymi technologiami i przed koniecznością nauczenia się obsługi „komórki”, ale także ze zwykłego przyzwyczajenia. Nie bez znaczenia jest tu również i to, że dla ludzi starszych telefonia stacjonarna jest rozwiązaniem wygodniejszym także dlatego, że na przykład nie trzeba pamiętać o ładowaniu baterii w telefonie lub o doładowywaniu konta w przypadku kart pre-paid.
 
Bezpieczny i przystępny
 
Na chwilę obecną w Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka milionów numerów stacjonarnych, z czego znakomitą większość skupia jedna firma – Orange. Nie dzieje się tak bez powodu: oferta tego operatora przygotowana została z uwzględnieniem bieżącej sytuacji oraz specyfiki polskiego rynku telekomunikacyjnego. Najdroższy pakiet kosztuje zaledwie 69 złotych, a w tej cenie klienci otrzymują nielimitowane rozmowy z polskimi i zagranicznymi numerami stacjonarnymi oraz telefonami komórkowymi.
 
Nie ulega jednak wątpliwości, że w dłuższej perspektywie czasowej liczba aktualnych abonentów posiadających wyłącznie numer stacjonarny będzie się sukcesywnie zmniejszać. Jak pokazuje praktyka proces ten nie jest jednak tak szybki, jak przewidywały prognozy nawet największych pesymistów. Ponadto należy pamiętać o jeszcze jednej ogromnej zalecie i przewadze telefonii stacjonarnej nad komórkową: sieć stacjonarna jest znacznie mniej podatna na wszelkiego rodzaju awarie, o atakach hakerskich nie wspominając. Choćby z tego powodu telefony stacjonarne nieprędko trafią na śmietnik historii...
 
Więcej o numerze stacjonarnym w Orange znajdziesz na: http://www.orange.pl/chce_nowy_numer.phtml
 
Materiał partnera
Vote it up
385
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!