Te, co żądlą, i te, co gryzą

Zmniejszysz populację komarów, jeśli zlikwidujesz miejsca, w których przez dłuższy czas może utrzymywać się stojąca woda. Wylewaj ją z podstawek doniczek, z beczek, starych opon, osuszaj kałuże
 

Jeżeli w pobliżu twojego domu kałuże utrzymują się przez kilka dni po deszczu, mogą stać się siedliskiem komarów. Możesz do każdej kałuży dodać kilka kropli detergentu lub oleju, które zniszczą jaja i zabiją larwy komarów.
Żeby cię komary nie atakowały podczas snu, zamontuj elektryczny odstraszacz. Dobrym rozwiązaniem jest też zamontowanie w oknie gęstej siatki przeciw owadom.
A z kolei gniazdo os najlepiej usunąć po zmierzchu, kiedy owady nie są aktywne. Zdejmij je za pomocą długiego drążka. Osy przeniosą się w inne miejsce.

Spokojny piknik
Do pojemnika z tworzywa sztucznego nalej nieco osłodzonej wody i przykryj go pokrywką, w kórej wcześniej wyciąłeś kilka niewielkich otworów. Postaw pojemnik w odległości około 5 m od piknikowego stołu. Osy będą wchodziły do pudełka, ignorując piknikową ucztę.

Niszczenie kolonii
Garnek gorącej wody z mydlinami wlanej do otworu wlotowego ziemnego gniazda osy europejskiej zlikwiduje cały rój. Pamiętaj jednak, by niszczyć gniazdo po zmierzchu.

Vote it up
931
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!