Szukasz modnej tapety do salonu? Poznaj 3 nasze wskazówki na 2018 rok

Ściany można porównać do prezentów - wyglądają najlepiej, gdy są dobrze zapakowane czy ubrane. Zwyczajna farba nie prezentuje się tak dobrze jak tapeta, która stanowi bardziej ekskluzywne wykończenie wnętrza. Współczesne tapety zachwycają wzorem, mieniącą się teksturą i swoją trójwymiarowością.
 
Wskazówka nr 1. Romantyczne pejzaże i krajobrazy - fototapety w motyw natury
 
Nałożone na pojedynczą ścianę w salonie, potrafią całkowicie odmienić domową przestrzeń. Kombinacja najnowocześniejszej technologii cyfrowej i genialnych projektów pozwala zmodyfikować wnętrze za pomocą zaledwie jednej rolki papieru. W 2018 roku bardzo modnym motywem będzie bujna roślinność, lazurowe wody, piaszczysta plaża i nieokiełznane siły natury. Fascynująca i imponująca przyroda znajduje miejsce także w naszym wnętrzu. Warto podkreślić, że w tym sezonie zieleń będzie cieszyć się dużym powodzeniem i będzie przejawiać się nie tylko w tapetach i tekstyliach, ale również jako tapicerka mebli.
 
Wskazówka nr 2. Industrialne klimaty. Beton architektoniczny i cegła we wnętrzach
 
Miłośnicy wnętrz w stylu loft zwracają się w kierunku dość surowych elementów wyposażenia mieszkania. Lampy nawiązujące do tych industrialnych czy kinowych, specyficzne stoły, zębatki i widoczne konstrukcje budynków, duże okna - to tylko niektóre z tych elementów. Świetnym dopełnieniem tych przestrzeni jest beton architektoniczny i cegła. Nie każdy jednak chce inwestować w ekipę remontową i prace na mokro. Ciekawą alternatywą dla skomplikowanych zabiegów jest fototapeta w deseń betonu architektonicznego czy wzór białej cegły (swoją drogą modnej w 2018 roku).
 
Wskazówka nr 3. Triumf "ja". W pełni zindywidualizowane tapety
 
W XXI wieku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej człowiek skupia się na sobie. Chce realizować swoje marzenia i potrzeby. Jest egocentrykiem i przestaje się tego wstydzić. Wręcz przeciwnie - domaga się, aby świat spełniał jego zachcianki i dawał mu dokładnie to, czego oczekuje. Trend ten ma swoje odbicie również w branży wnętrzarskiej. Producenci tapet starają się w pełni dostosować i przygotować zindywidualizowane produkty, stworzone na bazie projektu dostarczonego przez samego klienta. Ukoronowaniem tej tendencji jest również popularność landrynkowego różu, określanego mianem koloru Millennialsów. Nie tylko tapety, ale również parawany i obrazy coraz częściej powstają na zamówienie, uwzględniające uwagi klienta. Tego typu produkty można zamówić m.in. w sklepie online https://www.fototap.pl.
 
Materiał Partnera
Vote it up
127
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!