Szukasz oszczędności? Pamiętaj, że co miesiąc przepłacasz za prąd

Jak odciążyć domowy budżet? To pytanie z całą pewnością zadaje sobie wiele osób, którym nie w smak są ciągłe podwyżki cen prądu elektrycznego. Rosnące rachunki za energię wywołują bowiem spore zmiany w „domowej” gospodarce, a nic nie wskazuje na to, aby rachunki mogły się obniżyć. Szacuje się, że do 2020 roku nastąpi wręcz wzrost cen energii elektrycznej nawet o 50%. Jak więc uchronić się przed podwyżką cen?
 

Ile płacisz?
Wielu z nas otrzymując do ręki fakturę za prąd elektryczny, nie zagłębia się w jej treść. Warto jednak sprawdzić, ile tak naprawdę kosztuje nas jedna kilowatogodzina prądu. Możemy tego dokonać, odszukując na fakturze sekcję „opłata za energię czynną”. Jeżeli widnieje tam kwota 0,25 zł, to znaczy, że każdego miesiąca przepłacamy za prąd. Na rynku istnieją bowiem dużo bardziej korzystne oferty sprzedaży energii elektrycznej, których cena oscyluje nawet w granicach 0,11 zł za kilowatogodzinę, co przynosi oszczędności rzędu 300 zł na jednym megawacie. Jak skorzystać z takich atrakcyjnych ofert?

Zmień dostawcę prądu
Aby obniżyć wysokość rachunku za prąd, warto zmienić sprzedawcę prądu elektrycznego. Możemy tego swobodnie dokonywać od 2007 roku, kiedy to w życie weszły przepisy prawa Wspólnoty. Warto zauważyć, że już można dostrzec zmiany na rynku – obecnie średnio 4-5 tysięcy gospodarstw domowych miesięcznie dokonuje zmiany sprzedawcy energii, czym zaznacza wyraźny trend wzrostowy w stosunku do poprzednich lat – w 2011 roku, liczba ta wynosiła niespełna tysiąc. (źródło: www.ure.gov.pl/pl/wskazniki-dane-i-anali/zmiana-sprzedawcy-moni/4776,Zmianasprzedawcymonitoring.html). Czy zmiana dostawcy prądu elektrycznego się opłaca? Z całą pewnością tak. Zmieniając dostawcę, możemy liczyć przede wszystkim na dużą oszczędność pieniędzy. Poza tym, nie musimy martwić się o formalności, ponieważ cała procedura jest nieskomplikowana, dzięki czemu ze zmianą usługodawcy powinien poradzić sobie każdy z nas.

Gdzie szukać najlepszych ofert?
W poszukiwaniu najbardziej korzystnej oferty sprzedaży prądu elektrycznego warto skorzystać z usług pierwszego w Polsce brokera energii – Lepszaoferta.pl SA. Na stronie internetowej firmy możemy dokonać porównania cen usług wszystkich sprzedawców energii w Polsce, zarówno na rynku lokalnym, jak też ogólnopolskim. Poza tym, wybierając usługi takiego niezależnego brokera energii, mamy gwarancję lepszej oferty oraz szansę na darmowy prąd przez trzy miesiące, a także niezmienności oferty aż do końca 2016 roku.

Vote it up
724
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!