Jakie zalety ma szkło laminowane w kuchni i łazience ?

Szkło laminowane jest także łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Zatem, z łatwością uda się z niego usunąć tłuszcz czy inne zabrudzenia.
 
Szkło laminowane jest bezpieczne
 
Szklanym wyrobem, który jest stosowany w we wnętrzach, jest szkło laminowane. Jego zastosowanie przynosi wiele korzyści, które są następujące. Pierwszym walorem jest bezpieczeństwo, bowiem przy stosowaniu zwykłego rodzaju szkła, jego rozbicie powoduje rozpadnięcie się na wiele ostrych kawałków, które mogą spowodować skaleczenia.
 
Szkło laminowane jest odporne na zniszczenia mechaniczne
Szkło laminowane SGG STADIP PROTECT jest wytrzymałe i odporne na uderzenia. Folia, która łączy tafle szklane, zwiększa wytrzymałość i absorbuje energię. Kuchnia lub łazienka jest miejscem, gdzie może dojść do pęknięcia szyby, stąd warto zastosować ten rodzaj szkła.
 
Szkło laminowane skutecznie chroni pomieszczenia
 
Złodzieje, często wkradają się do domów, przez okna lub drzwi, które znajdują się na tyłach domów. Ten rodzaj szkła sprawia, że przez pewien czas, złodziej może mieć utrudnione zadanie w sforsowaniu szyby. W przypadku stłuczenia jednej z tafli, folia chroni wnętrze domu przed nieproszonymi gośćmi.
 
Szkło laminowane zatrzymuje hałas
 
Kolejną zaletą szkła laminowanego jest izolacja akustyczna. Zapobiega to przedostawaniu się hałasu do wnętrza, a co za tym idzie rozmowy, które są prowadzone w pomieszczeniach nie są słyszalne z zewnątrz.
 
Szkło laminowane jest bardzo trwałe
 
Innym walorem szkła jest ochrona przed wypadnięciem, bowiem właściwy montaż zapewni, że nawet w przypadku działania mechanicznego szkło nie wypadnie na osobę, którą może być dziecko, co ochroni jest przed skaleczeniem i bólem.
 
Szkło laminowane posiada walory wizualne i estetyczne
 
Walorem zastosowanie szkła laminowanego w kuchni i łazience jest wysoka estetyka takiego rozwiązania. To właśnie ten powód sprawia, że przy aranżacji przestrzeni kuchennej szkło montowane jest na całej długości ściany przy blacie roboczym w kuchni. Na szkle można nanieść wzory, które uatrakcyjnią wnętrze kuchni czy łazienki.
 
Szkło laminowane jest funkcjonalne
W kuchni stosowanie tego szkła przynosi dużą funkcjonalność, ze względu na gładką powierzchnię, która jest pozbawiona widocznych połączeń. Sprawia to, że tłuszcz, który jest obecny w kuchni, może być łatwo usunięty. Nie jest to utrudnione jak w przypadku kafli z fugami.
 
Szkło laminowane jest odporne na wilgoć i wysoką temperaturę
 
Kolejnym z walorów stosowania szkła jest odporność na wilgoć i temperaturę, sprawdzi się to zarówno w kuchni, jak i łazience. Jest to wygodne i bezpieczniejsze dla codziennego użytkowania pomieszczeń.
 
Szkło laminowane doświetla pomieszczenia i chroni przed promieniowaniem
 
Nie można zapominać o walorze, jakim jest doświetlenie pomieszczenia. Skutkuje to powiększeniem optycznym przestrzeni i rozświetleniem jego wnętrza, co sprawdza się w małych kuchniach. Jednocześnie szkło laminowane chroni przed nadmiernym promieniowaniem, co zapobiega blaknięciu ścian i mebli w kuchni.
 
Szkło laminowane jest proste w montażu
 
Następnym walorem jest łatwość instalacji dla montującego. Dzięki wytrzymałości szkło nie jest tak narażone na uszkodzenie. Może być dowolnie docinane do odpowiedniego wymiaru.
 
Materiał Partnera
Vote it up
62
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!