System nagłaśniający: wskazówki dla kupującego

Jeżeli masz ograniczony budżet, zastanów się nad zakupem zestawu mini. Jeżeli zestawiasz system z dobieranych elementów, kup najlepsze głośniki, na jakie cię stać, bo tylko wtedy inwestycja będzie opłacalna
 

Wykorzystaj książki
Ustaw książki po obu stronach wbudowanych w regał głośników. Pomogą one utrzymać głośniki w równowadze, a przy okazji będą absorbowały szumy.

Pozycja słuchacza

Uzyskasz maksymalny efekt stereofoniczny, jeżeli głośniki będą ustawione w równej odległości od miejsca, z którego najczęściej słuchasz muzyki (minimalna odległość między głośnikami to 1,8 m).

Subwoofer
Daj nowe „życie” systemowi nagłaśniającemu – kup subwoofer, który jest głośnikiem zaprojektowanym do odtwarzania najniższych częstotliwości. Każda taśma i płyta CD nabierze nowych barw dźwięku.

Czyszczenie CD

Czyszcząc płyty CD, nie wykonuj okrężnych ruchów, jak to robiłeś z płytami winylowymi. Cząsteczki kurzu kaleczą wówczas lustrzaną powierzchnię płyty i w efekcie głowica będzie odczytywała rysy, a nie muzykę. Przecieraj CD od środka w kierunku obrzeża, używając do tego miękkiej, niepylącej tkaniny.

 

Vote it up
1071
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!