Święta za pasem - 10 pomysłów na dekorację mieszkania

Jak najłatwiej wyczarować w domu świąteczną atmosferę? Oczywiście dzięki dekoracjom i dodatkom. Poniżej przedstawiamy dziesięć propozycji, dzięki którym w domu zagości magia świąt.
 

Jak najłatwiej wyczarować w domu świąteczną atmosferę? Oczywiście dzięki dekoracjom i dodatkom. Poniżej przedstawiamy dziesięć propozycji, dzięki którym w domu zagości magia świąt.

Ceramiczny Mikołaj

Święty Mikołaj to najbardziej oczywiste skojarzenie, gdy myślimy o Wigilii. Przygotowując świąteczne dekoracje, nie możemy o nim zapomnieć. Ustawiona w widocznym miejscu figurka świętego przynoszącego prezenty natychmiast wywoła przyjemne skojarzenia. Wszak magia świąt zaczyna się właśnie od pierwszej gwiazdki, kolacji i wizyty Mikołaja. Dobrym miejscem będzie komoda, kominek, mały stolik kawowy, toaletka przed lustrem.

Stroik

Miejsce choinki na ogół jest w salonie i to tam najpełniej czuć świąteczną atmosferę. W sypialniach nie ma miejsca na duże choinki, ale mały stroik zmieści się na pewno. Kilka świerkowych (naturalnych lub sztucznych) gałązek, bombki, świecące ozdoby i pokój od razu nabierze innego charakteru. Jeśli zależy nam na świeczce, lepiej umieścić małą lampkę LED w kształcie świecy. Świerkowe gałązki i żywy ogień to nie jest dobre zestawienie.

Stół świąteczny

Obowiązkowy biały obrus to nie wszystko. Liczy się też świąteczna zastawa stołowa, serwetki z motywami bożonarodzeniowymi, ozdoby w czerwonych i zielonych kolorach. Jeśli nie mamy takowych, warto dokupić. Święta to najlepszy czas, by na stole pojawiło się coś nowego (Zobacz: Jak dobrać obrus stosownie do okazji?)

Stolik kawowy

Na ogół stoi z boku i nie zwracamy na niego uwagi. Tymczasem stolik lub ława też powinny być udekorowane z okazji świąt. Wystarczą świąteczne bieżniki na ławę, by mebel zyskał nowe oblicze. Do tego wspomniany wyżej ceramiczny mikołaj lub stroik i już możemy pić poobiednią kawę w wyjątkowej atmosferze.

Choinka

Bez niej nie wyobrażamy sobie świąt. O różnych rzeczach możemy zapomnieć, z różnych zrezygnować świadomie, ale choinka po prostu musi być. Najczęstszym wyborem jest świerk lub jodła. Ekolodzy stawiają na sztuczne drzewka. Obwieszona bombkami, lamkami i łańcuchami choinka jest widomym znakiem świąt. Jeśli nie potrafimy samodzielnie dobrać ozdób, możemy kupić gotowe zestawy świąteczne. Odpowiednio skomponowane sprawią, że nasza choinka będzie wyglądała elegancko i nowocześnie - radzi dekoratorka Angelika z salonu Eurofirany na ulicy Brackiej 4A w Bochni.

Szklane bombki

Po okresie dominacji bombek z plastiku i styropianu nadszedł czas powrotu do tradycji. Delikatne bombki ze szkła najczęściej wieszamy na choince, ale to nie jedyna możliwość. Równie dobrze będą się prezentowały obok ceramicznego Mikołaja na komodzie, mogą być ozdobą stolika kawowego, a nawet świątecznego stołu, jeśli mamy na nim wystarczająco dużo miejsca. Takie bombki ładnie wyglądają na parapecie między doniczkami z kwiatami.

Świecące girlandy

Boże Narodzenie to chyba najbardziej „oświetlone” święto ze wszystkich. Dekoracje świąteczne muszą błyszczeć, dom jarzyć się światełkami z choinki i nie tylko. Świecące girlandy możemy powiesić praktycznie wszędzie. Bardzo ładnie prezentują się nad oknami, lustrami, drzwiami. Kupując świecącą girlandę, zwróćmy uwagę na jej długość, liczbę lampek i sposób zasilania. Jeśli w pobliżu miejsca, gdzie chcemy ją powiesić, nie ma gniazdka elektrycznego, lepiej postawić na girlandę zasilaną bateriami niż przeciągać przedłużacze.

Poduszki

Święta to czas odpoczynku, a skoro tak, nie może zabraknąć świątecznych poduszek. Nie musimy kupować gotowych. Wystarczą poszewki z motywami świątecznymi. Śniegowe gwiazdki, renifery, Mikołaje, prezenty, chatki z piernika – te motywy jasno i wyraźnie kojarzą się ze świętami i taką też atmosferę wprowadzają do domu.

Koce

Skoro są poduszki, nie może zabraknąć świątecznych koców. Najlepiej w kolorze czerwonym, złotym lub srebrnym. Warto zajrzeć do sklepu Eurofirany i zwrócić uwagę na oferowane tam koce z kolekcji Pierre Cardin Paris. Czerwony kolor podkreśla świąteczny nastrój, a ich miękkość i przyjemny dotyk wręcz wołają: Otul się mną i odpocznij w ten świąteczny czas.

Gwiazda betlejemska

Hasło „Gwiazda betlejemska” najczęściej kojarzy się z kupowanym z tej okazji kwiatem doniczkowym. Jednak może to być także dekoracja na ścianę stół lub choinkę. Najważniejsze, by była to czerwona gwiazda o dość szerokich ramionach i błyszczącym środku.

Eurofirany to firma, której nadrzędnym celem jest dostarczanie klientom wysokogatunkowych tkanin w przystępnych cenach. Oferuje szycie na wymiar firan, zasłon i rolet oraz pomoc własnych dekoratorów i krawców. W sprzedaży dostępne są także tekstylia użytkowe i ozdobne oraz dekoracje świąteczne. Zakupów można dokonywać w sklepie internetowym i kilkudziesięciu salonach stacjonarnych. W wybranych salonach oraz w sklepie online można kupować na raty.

Materiał Parnera

 
Vote it up
234
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!