Być jak żołnierz, czyli strzelanki ulubionym esportem

Który mały chłopiec nie chciał zostać żołnierzem, latać śmigłowcem, jeździć czołgiem czy strzelać z karabinu? Współcześnie dzięki grom elektronicznym każdy może się sprawdzić w wirtualnym boju. Popularność esportowych gier rośnie z roku na rok.
 
Przemysł gier komputerowych dostarcza setki, jak nie tysiące gier co roku. Jest wśród nich wiele związanych z wojskiem, byciem żołnierzem. Jak ktoś chce poczuć się np., jak wojskowy z 44. „Kaszubsko-Darłowskiej” Bazy Lotnictwa Morskiego może sięgnąć po symulatory lotów. Jeśli ktoś chce biegać z karabinem i strzelać do rywali, to sięga po strzelanki. 
 
Strzelanki ulubionymi grami 
 
Właśnie ten typ gier jest uznawany za najpopularniejszy w Polsce. Mexad Games i Mobile Institute przedstawiły wyniki badań i ankiet dotyczących polskich fanów gier i esportu. 21 procent internautów grających w gry najchętniej sięga właśnie po tzw. strzelanki. Wśród społeczności esportowej procent sięga poziomu 87! W obu grupach respondentów strzelanki są zdecydowanie najpopularniejsze. Skąd takie wyniki i wybór ankietowanych? Po pierwsze dlatego, że strzelanki nie są zazwyczaj zbyt skomplikowanymi grami, w dodatku są bardzo dynamiczne i akcja jest ich ogromną zaletą. Po drugiej na rynku gracze mają do wyboru wiele tytułów i każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli ktoś chce poczuć się jak żołnierz w II wojnie światowej – nie ma problemu. Jeśli komuś bliższe są współczesne czasy, antyterroryści lub oddziały marines – proszę bardzo. A jeśli ktoś lubi fantastykę i science-fiction, tam także znajdziemy pojedynki. Poza tym strzelanki świetnie sprawdzają się w trybie multiplayer, gdzie można rywalizować z ludźmi z całego świata. 
 
CS: GO liderem w swojej kategorii esportu
 
Stąd też czołowa rola CS: GO w esporcie. Tak naprawdę o miano numeru jeden w tej dziedzinie walczą trzy gry: wspomniany CS: GO, LoL oraz DOTA 2. To właśnie zmagania esportowców z tych społeczności są najpopularniejsze, turnieje przyciągają ogromną rzeszę fanów oraz największe nagrody. Gra, która pojawiła się po raz pierwszy w sierpniu 2012 roku szybko zyskiwała na popularności. Na kilku różnych planszach walczą ze sobą drużyny terrorystów i antyterrorystów. Nie dość, że akcja i grywalność CS: GO jest ogromna, to także przyjemnie ogląda się relacje z meczów najlepszych drużyn esportowych.  Jak podaje serwis esportearnings.com od 202 roku odbyło się ponad 4400 turniejów esportowych CS: GO, w których rozdano nagrody o łącznej sumie przekraczające 90 milionów dolarów! Pojedyncze, najważniejsze turnieje esportowe mogą pochwali się pulą nagród w wysokości 1-1,5 mln dolarów. Finały najważniejszego turnieju w roku, czyli tzw. majora ogląda w jednym momencie ok. 2 mln widzów. 
 
Najpopularniejsze gry strzelanki 
 
Wspominaliśmy już, że najwięcej „zwykłych” internautów oraz esportowców gra w strzelanki, a tytułów do wyboru jest sporo. Które strzelanki są zatem najpopularniejsze? W czołówce na pewno znajdzie się seria Call of Duty, której producenci ostatnio nacisk położyli na rozgrywkę wieloosobową. Do klasyków zaliczymy także części Battelfield, gdzie gracze wcielają się w żołnierzy II wojny światowej, wojny wietnamskiej czy a fikcyjnych konfliktów w czasach współczesnych oraz w przyszłości. Inne serie także mają rzesze swoich fanów. W tym miejscu musimy wymienić m.in. Far Cry 5, Destiny 2 czy Prey: Mooncrash. Światowe tendencje są jednoznaczne. Producenci gier odchodzą od indywidualnych rozgrywek na cześć trybów kampanii i rozgrywek wieloosobowych. Właśnie przystosowanie tytułu do esportu i rywalizacji między graczami, drużynami, to dziś niemal obowiązek. Esport bowiem podbija świat i wiele osób stawia go już na równi z tradycyjnym sportem.
 
Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.
 
Materiał Partnera
Vote it up
182
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!