STOP pedofilom w sieci

Europejskie wydania Reader’s Digest prowadzą ogólnoeuropejską kampanię, by zapewnić dzieciom lepszą ochronę w internecie

W każdej chwili z internetu korzysta około 14,6 miliona użytkowników poniżej 17. roku życia. Pedofile o tym wiedzą i to wykorzystują. Przerażające doświadczenie może stać się udziałem każdej rodziny, o czym można przeczytać w czerwcowym i lipcowym numerze Reader’s Digest.

Zobacz >> www.digest.com.pl/ofiary-w-sieci

Europejskie wydania Reader’s Digest rozpoczęły w czerwcu ogólnoeuropejską kampanię, by zapewnić dzieciom lepszą ochronę w internecie.

Zobacz >> www.protectchildrenonthenet.com

Chodzi o powszechne wprowadzenie systemu, który tak dobrze sprawdza się w Wielkiej Brytanii – dostępna na ekranach komputerów ikonka pozwala na natychmiastowe połączenie ze specjalnie wyszkolonymi zespołami, kiedy dziecko poczuje się zagrożone w kontaktach w sieci (kliknij TUTAJ i zobacz film).

To od nas wszystkich zależy, czy internet stanie się bardziej bezpieczny dla dzieci w Europie. Poprzyj kampanię, odpowiedz na 5 prostych pytań!

Zobacz >> surveymonkey.com/s/9WL39TS

Reader’s Digest przedstawi wyniki tego ogólnoeuropejskiego sondażu Komisji Europejskiej, parlamentarzystom poszczególnych krajów i decydentom w branży internetowej w Europie.


Co zrobić już dziś, by dziecko było bardziej bezpieczne

1. Zainstaluj program filtrujący niebezpieczne strony w internecie (np. Beniamin, Cenzor, CyberPatrol, CYBERsitter, Motyl, Net Nanny, Opiekun Dziecka w Internecie, Strażnik Ucznia).

2. Zajrzyj na takie strony jak kidprotect.pl, sieciaki.pl, helpline.org.pl, dyzurnet.pl. Znajdziesz na nich informacje, jak być bezpiecznym w sieci.

3. Rozmawiaj z dziećmi. Wszyscy eksperci są zgodni, że to najważniejsze. Mów im, żeby Ci powiedziały, jeśli cokolwiek w internecie je peszy albo zaniepokoi. Upewnij się, że dziecko wie, że musi Cię spytać, nim poda jakiekolwiek dane personalne.
• Upewnij się, że wie, że ludzie kłamią w sieci,
• Poproś, by dziecko nauczyło Cię korzystania z nieznanych Ci programów komputerowych,
• Najważniejsze, by czuło, że o wszystkim i zawsze może z Tobą rozmawiać. Jego świadomość niebezpieczeństw i zdolność do ich rozpoznania to w końcu najlepsza ochrona.

Akcję wspiera portal dla rodziców www.parenting.pl

Vote it up
609
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!