Sprawdzone sposoby na oszczędne zakupy

Obecnie w Polsce wysokość zarobków nie koresponduje z cenami artykułów oraz usług. Ceny wciąż wydają się zbyt wygórowane w porównaniu z przychodami, jakie uzyskuje statystyczny Polak

Sytuacja dotyczy szczególnie dużych miast takich jak Warszawa, w których koszty utrzymania są naprawdę wysokie. Istnieje jednak wiele sposobów na to, by zredukować ponoszone koszty. Umiejętne planowanie oraz korzystanie z kuponów rabatowych pozwoli na znaczące zmniejszenie bieżących wydatków.

Gdzie szukać okazji?

• INTERNET – jest doskonałym źródłem inormacyjnym. Obecnie bardzo popularne są serwisy internetowe, które na bieżąco informują o aktualnych upustach cenowych. Użycie kuponu rabatowego wymaga jedynie wprowadzenia kodu rabatowego w specjalnie do tego przygotowane miejsce w sklepie internetowym, najczęściej jest to koszyk z zakupami.

Kupony promocyjne zazwyczaj podzielone są na konkretne branże oraz firmy, np. wyposażenie mieszkania, zdrowie, żywność, usługi kosmetyczne czy motoryzacja. Taki podział umożliwia wyszukanie artykułów bądź usług konkretnej firmy. Kupony promocyjne stanowią odpowiedź na systematycznie powiększający się rynek zakupów online. Portale tego typu zawierają jedynie aktualne rabaty, niekiedy podają także informacje o zbliżających się promocjach.

Dodatkowo istnieje możliwość otrzymywania darmowego newslettera, który będzie informował cię o najnowszych zniżkach. Oferowane rabaty pozwalają zaoszczędzić nawet do 70 % wyjściowej ceny. Niekiedy promocje uprawniają do darmowej dostawy lub dają upusty na kolejne zakupy w danym sklepie.

Taka forma promocji jest korzystna zarówno dla klienta jak i producenta. Klienci otrzymują interesujący ich produkt za mniejszą kwotę, natomiast firmy zwiększają ilość klientów dzięki konkurencyjnej ofercie. Taka forma reklamy jest bardzo skuteczna i nie drażni konsumentów, ponieważ nie wciska się im na siłę produktów, które aktualnie ich nie interesują, co jest piętą achillesową zakupów grupowych. Kupony pozwalają wyszukać te artykuły, których obecnie potrzebujesz oraz tę markę, do jakiej jesteś przywiązany.

• PRASA – jest kolejnym źródłem, w którym można szukać specjalnych kuponów. Działają one na podobnej zasadzie jak kody dostępne online. Należy je po prostu wyciąć i okazać podczas zakupów. Producenci coraz częściej drukują gazetki z kuponami, metoda ta jest bardzo popularna w USA.

• BYCIE STAŁYM KLIENTEM POPŁACA – firmy, aby zachęcić do regularnych zakupów bądź korzystania z ich usług, oferują znaczne upusty na kolejne zakupy. Stali klienci mogą liczyć na duże obniżki cenowe. Niekiedy polega to na zbieraniu punktów lub pieczątek, które można później wymienić na konkretne produkty.

• FACEBOOKOWE FANPAGE – wiele firm za cenę kilku „lajków” lub komentarzy oferują kupony rabatowe na produkty danej firmy. Polecając produkty kolejnym osobom, możesz liczyć na dodatkowe korzyści.

• TRADYCYJNE METODY – bywają równie skuteczne. Lista potrzebnych produktów uchroni cię przed kupowaniem niepotrzebnych rzeczy. Oferty typu „dwa w cenie jednego” lub wszelkiego rodzaju wielopaki pomagają znacząco zredukować wydatki, zwłaszcza na dłuższą metę. Zawsze pojedynczy egzemplarz będzie droższy niż wielopak.

Vote it up
577
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!