Sporty, które nie wymagają wychodzenia z domu

Sport to prawdziwe zbawienie dla ducha i ciała, ale nierzadko kompletnie nie możemy się zmobilizować do wyjścia z domu i ostatecznie cały dzień spędzamy przed telewizorem. A gdyby tak zacząć uprawiać sport we własnym domu? Czy to jest w ogóle możliwe?
 

Wystarczy kawałek podłogi

O swoją kondycję z powodzeniem można zadbać w czterech ścianach własnego domu. Oczywiście, domowy trening rządzi się swoimi regułami, ale efekty mogą być dokładnie takie same, jak dzięki ćwiczeniom wykonywanym poza domem. Wiele ćwiczeń nie wymaga żadnego sprzętu czy obecności profesjonalnego trenera, w zupełności wystarczy kawałek podłogi, wygodna mata i pozytywne nastawienie. Jaki sport można uprawiać w ten sposób? Idealnie w domowych warunkach sprawdza się joga oraz pilates – zestaw ćwiczeń można znaleźć w internecie, jeszcze lepszą metodą będzie film z ćwiczeniami, które wykonujemy razem z instruktorką. W domowych warunkach możemy też uprawiać aerobic oraz zumbę. Coraz większą popularność zdobywa też taniec na rurze w wersji sportowej. To dyscyplina wymagająca sporej kondycji, ale na początku wystarczy się skupić na mało skomplikowanych ewolucjach, trzeba tylko znaleźć miejsce na zamontowanie rury do wykonywania ćwiczeń.

Bardziej profesjonalnie

A jeśli zwykłe ćwiczenia są dla nas za nudne? Zawsze można wzbogacić swój trening o profesjonalny sprzęt. Praktycznie w każdym domu możemy ćwiczyć z piłką fitness oraz z ciężarkami lub podciągać się na drążku. Trochę gorzej może być ze skakanką, chyba że mieszkamy na parterze albo w domku jednorodzinnym, gdzie nasze podskoki nie będą przeszkadzać sąsiadom. W domowych warunkach możliwa jest też jazda na rowerze, oczywiście tym stacjonarnym, jak również amatorski trening bokserski – wystarczy zawiesić na ścianie worek albo gruszkę bokserską. Dla tych, którzy cenią sobie sportową rywalizację, dobry będzie na przykład tenis stołowy, bilard albo gra w piłkarzyki. Sprzęt do tego typu aktywności jest dość duży, ale jeśli często trenujemy, warto wygospodarować miejsce na stół do gry. Jeśli mamy więcej miejsca w domu, możemy zainwestować również w stepper albo bieżnię.

Sport nie tylko dla ciała

Istotą sportu jest rywalizacja, a przecież to jest możliwe nie tylko na bieżni czy boisku, ale również w warunkach domowych. Sport kojarzy się nam głównie z wysiłkiem fizycznym, jednak niektóre dyscypliny sportowe opierają się przede wszystkim na umiejętnościach umysłowych. Przykładem sportu umysłowego są szachy, w które bez przeszkód możemy grać w domu. Kolejną popularną „domową” dyscypliną sportu umysłowego jest brydż albo gra w pokera, np. na PokerStars.pl. Mimo że są to gry karciane, wymagają bardziej umiejętności niż szczęścia. Kto nie ma w domu partnera do gry, zawsze może poszukać przeciwników w internecie (w sieci jest bardzo dużo portali umożliwiających grę w wirtualne szachy, pokera czy brydża).

Vote it up
470
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!