Skoki spadochronowe dla każdego - spróbuj i ty!

Skakanie ze spadochronem wcale nie jest zarezerwowane tylko dla doświadczonych i przeszkolonych w tej dziedzinie. Teraz podniebnej przygody może wypróbować prawie każdy, kto tylko zbierze w sobie na tyle odwagi, aby zrobić krok w przestworza.
 

Gdy od dawna marzysz o skoku ze spadochronem lub chcesz poczuć, czym jest prawdziwa adrenalina, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skok tandemowy. To obecnie najbardziej popularna forma skoków spadochronowych dla amatorów. Do skoków tandemowych nie jest konieczne przechodzenie badań lekarskich, nie trzeba uczestniczyć w żadnych szkoleniach i nie trzeba mieć specjalnej kondycji. To powoduje, że dostępne są praktycznie dla wszystkich.

 

Na czym polegają skoki tandemowe?

 

Skoki w tandemie to takie skoki spadochronowe, w których uczestniczą jednocześnie dwie osoby. Pierwszą z nich jest tandem pilot, czyli instruktor spadochroniarstwa, który na swoim koncie ma często tysiące skoków, drugą jest pasażer, który nie musi posiadać w tej dziedzinie żadnego doświadczenia. Do skoków tego rodzaju wykorzystuje się spadochrony tandemowe i automaty, a także uprzęże – są one przeznaczone do spięcia tandem pilota oraz pasażera.

 

Przed samym skokiem uczestnik przechodzi krótkie przeszkolenie, które prezentuje podstawowe zasady bezpieczeństwa. Następnie otrzymuje on odpowiednie wyposażenie – gogle oraz kombinezon, chociaż wtedy, gdy pogoda dopisuje, można skakać bez kombinezonu. Potem wszyscy wchodzą do samolotu, który wynosi uczestników na wysokość od 3000 metrów do 4000 metrów. Im wyższa wysokość skoku, tym dłuższy czas swobodnego spadania, czyli czasu od wyskoku aż do otwarcia spadochronu. Wtedy tandem spada z prędkością nawet do 200 kilometrów w kierunku ziemi i adrenalina jest na najwyższym poziomie – to po prostu trzeba poczuć!

 

Gdy osiągnie się odpowiedni pułap, wtedy otwiera się spadochron. Przez kilka minut opada się już wolniej i można podziwiać nadal świat z lotu ptaka. Lądowanie jest miękkie, dlatego też nie trzeba obawiać się jakichkolwiek kontuzji.

 

Warto też wspomnieć, że całe to niecodzienne wydarzenie może być zarejestrowane przez dodatkowego skoczka, który ma na kasku kamerę i aparat fotograficzny. Takie zdjęcia oraz filmy na pewno będą wyjątkową pamiątką, dlatego warto do nich dopłacić.

 

Ile kosztują skoki w tandemie i gdzie można skakać?

 

Wbrew pozorom skoki w tandemie nie są wcale takie drogie. Cena skoku z 3000 metrów to około 550 złotych, natomiast z 4000 metrów to około 700 złotych. Za wideorejestrację skoku trzeba zapłacić około 250 złotych, dlatego najbardziej bogata oferta zwykle nie przekracza 1000 złotych. Chociaż może się wydawać, że to spora suma, to jednak emocje są naprawdę niezapomniane i ta rozrywka warta jest swojej ceny. Również skok w tandemie może być niecodzienną niespodzianką na ważne okazje – wieczór kawalerski lub panieński, urodziny, ślub czy rocznicę. Wtedy najlepiej kupić voucher upominkowy, by obdarowana osoba sama mogła określić termin skoku.

 

Skoki tandemowe są organizowane dzisiaj na terenie całej Polski, głównie na mniejszych lotniskach. Jedna z największych szkół spadochronowych Skydive działa w czterech lokalizacjach – jej baza to lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem, a także skoki organizuje w Przasnyszu, Pruszczu Gdańskim oraz w Gliwicach. Rezerwację skoku możną wykonać przez internet pod adresem: https://skydive.pl. Spróbuj!

 

Materiał Partnera

Vote it up
824
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!