Samochody zabytkowe - kosztowna pasja czy dobra lokata kapitału?

Są różne powody dla których Polacy kupują klasyki. Dozgonna miłość do starych pojazdów sprawia, że są oni zapłacić za nie każdą cenę. Niektórych do tego procederu zachęca też wizja łatwego zarobku, jaki za sobą niesie. Jedno jest pewne – z roku na rok liczba klasyków na polskich drogach zwiększa się. Obecnie jest ich już ponad 50 tysięcy i wszystko wskazuje na to, że liczba ta będzie jeszcze większa.
 
Dobry pomysł na zainwestowanie wolnych środków
 
Wydawać by się mogło, że najbezpieczniej jest trzymać pieniądze w banku, gdzie co prawda za wiele nie zarobimy, ale też nie możemy stracić. Niestety kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Tylko odważni są w stanie podwoić lub nawet potroić swój kapitał podejmując ryzykowne, ale jednocześnie prowadzące do sukcesu decyzje.
 
Ostatnimi czasy modne stało się inwestowanie kapitału w rzeczy materialne, takie jak kruszce, obrazy czy właśnie oldtimery. W momencie zakupu nie mamy pewności jaka będzie jego wartość na rynku za kilka lat, jednak obeznanie w temacie w połączeniu z intuicją może być dobrym doradcą.
 
Jaki pojazdy są w cenie? Przede wszystkim te, których na rynku jest mało. Miłośnicy zabytkowych samochodów niejednokrotnie daliby się pokroić, aby zdobyć samochód w którym zastosowano swego czasu innowacyjne rozwiązania techniczne lub jeździł nim ktoś ważny. O wartości pojazdu często decyduje też kolor czy element wyróżniający go na tle innych egzemplarzy tego samego modelu.
 
 
Zabezpiecz zainwestowany kapitał
 
Chowając pieniądze do skarpety przynajmniej mamy pewność, że będą bezpieczne. Lokując je w rzeczy materialnej nie mamy takiej pewności, dlatego trzeba zrobić wszystko co w naszej mocy aby  w miarę możliwości zabezpieczyć swoją przyszłość. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zakup ubezpieczenia dedykowanego pojazdom zabytkowym, np. https://www.sureterm.com/classic-car-insurance/, z którego w razie nieszczęśliwego wypadku zostaną wypłacone nam środki na pokrycie kosztów usunięcia powstałych szkód.
 
W kwestii ubezpieczeń radzimy być bardzo ostrożnym i dokładnie sprawdzać oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Niektóre z nich są zwyczajnie nieatrakcyjne, a w razie kłopotów niepomocne. Warto rozejrzeć się też poza granice naszego kraju, gdzie ubezpieczyciele przychylnym okiem patrzą na właścicieli oldtimerów i w razie problemów zawsze są w stanie wyciągnąć pomocną dłoń.
 
Materiał Partnera
Vote it up
128
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!