Rodzaje rolet okiennych wewnętrznych

Jest to doskonała i wygodna alternatywa dla ciężkich zasłon, która może posiadać bardzo duże walory dekoracyjne. Poszczególne produkty różnią się od siebie przede wszystkim specyfiką, wzornictwem, materiałem, jak również ceną.
 
Zanim kupisz rolety...
 
Przed zakupem rolet wewnętrznych należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych z naszymi indywidualnymi preferencjami. Pamiętajmy, że najtańsze produkty wątpliwej jakości wykonywane są bardzo często z cienkiego papieru, który nie gwarantuje wystarczającej ochrony przed promieniami słonecznymi. Jeżeli zależy nam na satysfakcjonującym poziomie zaciemnienia pomieszczenia, wówczas należy zainwestować w rolety od sprawdzonych i godnych zaufania producentów.
 
Inną kwestią jest sposób montażu rolet. Istnieje więc możliwość wyboru między modelami klasycznymi, montowanymi od ściany lub tez od okna. Tego typu rolety zazwyczaj zasłaniają całe okno i stanowią nowoczesną i elegancją ozdobę wielu wnętrz. Dobrym pomysłem jest także zakup rolet mini, które montowane są bezpośrednio w ramie okna lub też na listwie przyszybowej. Dodatkowe prowadnice znajdujące się z boku, dają pewność dużego zaciemnienia pomieszczenia. Tego typu rolety wykorzystywane są zazwyczaj w aranżacjach nowoczesnych, lecz nie tylko.
 
Popularne rolety w kasecie
 
Ponadczasowym wyborem okażą się rolety w kasecie, które odnajdą się w każdym wnętrzu. Są to rolety umieszczone w specjalnej kasecie ALU lub PCV, które staną się elegancką ozdobą okienną. Do wyboru mamy trwałe kasety aluminiowe lub też nieco tańsze odpowiedniki PCV. Wszystkie z nich dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu bez problemu możemy dopasować je pod kątem naszych indywidualnych preferencji. System ten mocowany jest bezpośrednio do okna, jednakże niektóre ich rodzaje mogą być przykręcane lub też przyklejane bezpośrednio do okiennej ramy albo do listwy.
 
A może rolety bambusowe?
 
Współcześnie, na rynku istnieje wiele rodzajów rolet wewnętrznych. Każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, które warto poznać zawczasu, tak, by ich zakup był możliwie jak najbardziej satysfakcjonujący. Rolety stały się nowoczesnym i efektownym elementem wyposażenia niemalże każdego domu, czy też mieszkania.
 
Miłośnikom klimatów orientalnych z pewnością spodoba się rozwiązanie, jakim są rolety bambusowe. One także dostępne są do nabycia w wielu różnych wzorach oraz odcieniach. Warto jednak pamiętać, że są one nieco mniej szczelne, co oznacza, że między listewkami bambusa może prześwitywać światło. Nie zmienia to jednak faktu, iż rolety te nadadzą każdemu pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku i przytulnego klimatu.
 
Modne rolety rzymskie
 
Duże możliwości dekoracyjne dają również rolety rzymskie, które wykonywane są z wzorzystych i kolorowych tkanin. Jest to połączenie rolet z zasłonami marszczonymi, które odnajdzie się niemalże w każdym wnętrzu. Na rynku istnieją także rolety weneckie oraz austriackie, cechujące się obfitymi marszczeniami zarówno w poziomie, jak i pionie. Układają się one w oryginalne, ozdobne fałdy po zwinięciu, natomiast po rozpostarciu, prezentują one gładko rozwieszoną tkaninę.
 
Tak szeroki wybór rodzajów rolet daje możliwość wybrania produktu, który będzie całkowicie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb oraz wymagań. Współcześnie, producenci, tacy jak magdalena24.pl – rolety, oferują nie tylko atrakcyjne ceny, czy też duży wybór tkanin oraz kolorów, ale również wysokiej jakości systemy montażowe, dające możliwość umieszczenia rolet w sposób, który będzie nam najbardziej odpowiadał.
 
Materiał Partnera
Vote it up
93
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!