Renowacja felg. Co warto wiedzieć?

Felgi samochodowe nie są wieczne, a na polskich drogach mogą zużywać się naprawdę szybko. O czym więc pamiętać w razie ich uszkodzenia?
 
Koleiny, wyrwy w asfalcie, progi zwalniające i wysokie krawężniki… O uszkodzenie felg na naszych drogach jest bardzo łatwo. Dlatego tak ważny dla polskich kierowców powinien być wybór odpowiednich felg. Znalezienie dobrego modelu nie zagwarantuje niestety stuprocentowej wytrzymałości. O ile jednak renowacja felg najniższego segmentu mija się z celem i zwykle okazuje się niemożliwa, to wybierając obręcze z wyższej półki w razie uszkodzenia mamy szansę na ich naprawę. Co więc warto wiedzieć stojąc przed koniecznością renowacji felg?
 
Na czym to polega?
 
W zależności od rodzaju uszkodzeń, wykorzystuje się trzy metody renowacji felg. Pierwsza to prostowanie, które, mimo że jest techniką skuteczną, bywa nieco niebezpieczne, bo powstające podczas niego naprężenia mogą doprowadzić do pęknięcia felgi. W takich wypadkach serwisy zwykle korzystają z drugiej metody – spawania, które jest stosowane także do naprawy felg pękniętych na drodze. Ostatnia metoda to toczenie. Wykorzystuje się ją małych, ale poważnie wpływających na właściwości jezdne uszkodzeń.
 
Proszkowo czy na mokro?
 
Po naprawie felgi powinny zostać także wypiaskowane, a następnie pomalowane. Dostępne są dwa sposoby – malowanie proszkowe i na mokro. Ta pierwsza jest dużo popularniejsza. Kierowcy lubią ją za niską cenę, szybkość i dość dobre efekty. Jeśli jednak zależy nam na stuprocentowo gładkiej i błyszczącej powierzchni felg, wybierzmy malowanie na mokro. Ta metoda ma jednak dwie wady – pochłania sporo pracy, a malowanie nie jest tak wytrzymałe jak proszkowe.
 
Komu powierzyć?
 
Przede wszystkim warto pamiętać, by renowacji felg nie powierzać serwisom wulkanizacyjnym, bo wymagana ona umiejętności zdecydowanie innych niż naprawa i wymiana opon. Znalezienie serwisu oferującego takie usługi może być trudnym zadaniem, ale ułatwimy je sobie korzystając z aplikacji dostępnej na stronie www.autobooking.com/pl. To prosta w obsłudze wyszukiwarka, dzięki której szybko znajdziemy wykonawcę usługi z najlepszymi opiniami klientów. Wystarczy tylko wpisać rodzaj usługi, miejscowość i interesujący nas termin wizyty w warsztacie.
 
Materiał Partnera
Vote it up
322
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!