Remont pokoju dziecięcego

Dzieci rosną wyjątkowo szybko, z czego zdaje sobie sprawę każdy rodzic. Wiąże się to oczywiście z wieloma zmianami, na które musimy być przygotowani. Jedną z nich jest chociażby to, że wraz z upływem lat, konieczne jest przeprowadzenie remontu pokoju dziecięcego oraz wymiana mebli, które się w nim znajdują. Czasem zmiany nie muszą być jednak bardzo drastyczne, aby całkowicie odmienić wygląd takiej szczególnej przestrzeni. Wystarczy tylko dobry pomysł i trochę naszego czasu.
 
Zmień kolor!
 
Przemalowanie ścian to z pewnością jedna z pierwszych rzeczy związanych z remontem, która przychodzi nam na myśl. I nie można się temu dziwić, bo zmiana ich koloru może dać fantastyczny efekt końcowy, który zadowoli zarówno rodzica, jak i dziecko. Co bardzo ważne w tym przypadku, takiej metamorfozy możemy dokonać samodzielnie i nie jest ona szczególnie kosztowna, pod warunkiem, że ściany pokoju dziecięcego są w dobrej kondycji.
 
Wiele osób martwi się tym, że malowanie ścian jest pracochłonne, ale nie musi być to prawdą. Wystarczy tylko dobrze zaplanować sobie taki remont, aby nie stracić zbyt dużo czasu oraz energii. Pamiętajmy też, by przed przystąpieniem do prac odpowiednio zabezpieczyć znajdujące się w pokoju meble oraz podłogę, dzięki czemu unikniemy niespodziewanych zabrudzeń i szybciej doprowadzimy pokój do porządku, po skończonej pracy.
 
Jeśli natomiast jesteśmy otwarci na inne rozwiązania, warto pomyśleć o możliwości wykorzystania tapety w pokoju naszego dziecka. Taka ozdoba znowu jest trendy, tym bardziej, że współczesne tapety są o niebo lepsze jakościowo od tych, które znamy z przeszłości. I co najważniejsze, dostępne są w wielu najróżniejszych wzorach. W większości przypadków, naklejenie takiej tapety nie jest szczególnie trudne, dlatego bez problemu poradzimy sobie z tym sami.
 
Meble w pokoju dziecka
 
Zakup mebli do pokoju dziecka to z pewnością jeden z największych wydatków związanych z odnawianiem takiej przestrzeni. Obecnie w sprzedaży znajdziemy mnóstwo produktów w różnych stylach, kolorach i rozmiarach. Bardzo dużą popularnością cieszą się jednak w ostatnim czasie białe meble dla dzieci (np. dedekids.pl). Przede wszystkim, wyglądają one bardzo elegancko, dzięki czemu mogą wpasować się w każdy wystrój wnętrz. Do tego, są tak naprawdę odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, od przedszkolaka po nastolatka. Oczywiście, niektórzy uważają, iż nie jest to praktyczny kolor, ale białe meble dla dzieci można wyczyścić tak samo łatwo jak każde inne.
 
Łóżko dla dziecka
 
Bardzo istotnym elementem wyposażenia pokoju dla dziecka jest łóżko. Niezależnie od tego czy interesuje nas łóżko dla dziewczynki czy chłopca, musi być ono dopasowane do wzrostu naszej pociechy. Warto zainwestować w tym przypadku w meble, które rosną wraz z dzieckiem, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić, że po roku trzeba będzie znów je wymienić.
Jeśli chodzi o łóżko dla dziewczynki, w salonach meblowych znajdziemy sporo modeli, które posiadają wspaniałe zagłówki wykonane z drewna albo metalu. Świetnie się prezentują i z pewnością spodobają się każdej młodej damie.
 
Dodatki
 
Wygląd pokoju dziecka może w dużej mierze zależeć od dodatków (te dostępne np. w http://sklep.activmeble.com/akcesoria-do-pokoju-dziecka), które się w nim znajdą. Dlatego też, jeśli chcemy coś zmienić w wystroju takiej przestrzeni, czasem wystarczy zacząć od drobnych elementów, takich jak chociażby zasłony.
 
W salonach firan znajdziemy mnóstwo najróżniejszych ozdób okiennych, które mogą zupełnie odmienić dotychczasowy charakter danego pokoju. Co więcej, jeśli mamy już gotowy pomysł na to, jak powinny wyglądać takie firanki albo zasłony, możemy również poprosić o ich uszycie na wskazany przez nas wymiar. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, choć zazwyczaj wiąże się z nieco większymi kosztami.
 
Warto także pomyśleć o możliwości wymiany dywanu w pokoju dziecka, zwłaszcza, gdy ma on już swoje lata i sporo przeżył w tym czasie. Powinien on rzecz jasna pasować do całości wystroju takiej przestrzeni, ale musimy również pamiętać o tym, by był funkcjonalny. W przypadku małych dzieci, priorytetem jest tutaj chociażby możliwość jego łatwego wyczyszczenia.
 
Materiał Partnera
 
Vote it up
157
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!