Rejs wycieczkowy – czy to dobry pomysł na wakacje?

Wakacje nad wodą to jedna z najpopularniejszych opcji na urlop i prawdopodobnie masz już za sobą przynajmniej jeden wyjazd tego typu. A gdyby tak zamienić je na… wakacje na wodzie? Rejs wycieczkowy to świetny pomysł na nietypowy urlop! Podróż statkiem wycieczkowym to nie tylko mnóstwo atrakcji, ale także okazja do zwiedzenia dużej części świata. Wciąż nie wiesz, czy to dla Ciebie? Czytaj dalej i przekonaj się sam!
 
Rejs wycieczkowy – co trzeba wiedzieć i jak się przygotować?
 
Rejs wycieczkowy to bardzo ciekawy sposób na podróżowanie. Pozwala na wizyty w wielu miejscach, nawet w odległych krajach, bez opłacania tego niewygodną i męczącą jazdą. Podróżujący hotel – tak można określić statki wycieczkowe.
 
Jak wygląda rejs statkiem?
 
Na statku wycieczkowym poczujesz się jak w dobrym hotelu. Oczywiście wiele zależy od standardu, bo nie wszystkie statki oferują to samo, jednak w dłuższe rejsy zwykle wypływają wycieczkowce gwarantujące wysoki komfort.
 
Na statku znajdziesz więc baseny, w których będziesz mógł się zrelaksować. Pamiętaj o nich, kiedy kołysanie statku zaczyna wywoływać chorobę morską. Wejście wówczas do basenu minimalizuje i łagodzi to uczucie. Na pokładzie znajdziesz również restauracje i sale dyskotekowe. Armatorzy dbają też o najmłodszych, oferując animacje dla dzieci i rodzin.
 
Podróż statkiem jest czymś nieporównywalnie wygodniejszym niż zwiedzanie świata z perspektywy samochodu. Jeśli prowadzenie auta przez setki kilometrów  stanowi dla Ciebie największy problem, zdaje się, że znalazłeś rozwiązanie!
 
Ile kosztuje rejs statkiem wycieczkowym?
 
Ceny są różne i wpływa na nie wiele czynników. Najważniejsze z nich to oczywiście dystans, jaki chcesz pokonać na pokładzie, a także standard statku. Na stronach biur podróży, jak na przykład lidl-podroze.pl, znajdziesz wiele propozycji wycieczek statkiem w różnych cenach.
 
Żeby wyobrazić sobie przekrój cenowy, zwróć uwagę, że rejs wycieczkowy z przelotem z Włoch do Wenecji kosztuje niecałe 5 tysięcy złotych, podczas gdy koszt wyprawy statkiem dookoła świata dochodzi nawet do 80 tysięcy złotych.
 
Co zabrać na rejs statkiem?
 
Pewnie zastanawiasz się, jak się ubrać na rejs statkiem? Podczas dnia możesz przechadzać się po statku w dowolnym stroju. Jednak wieczorem na wielu statkach wycieczkowych zaczyna obowiązywać dress code i wejście do restauracji w stroju plażowym nie jest mile widziane. Dlatego przed wyjazdem upewnij się, czy podczas Twojego rejsu również będą obowiązywać specjalne zasady dotyczące ubioru!
 
Co jeszcze zabrać do walizki? Oto lista najważniejszych rzeczy:
 
  • Paszport – brak paszportu może uniemożliwić wejście na statek, dotyczy to dzieci i dorosłych.
  • Strój kąpielowy – na statku znajdziesz wiele basenów i leżaków, dobrze więc, abyś mógł z nich bez problemu korzystać.
  • Nieprzemakalna kurtka – kapitan statku wycieczkowego z pewnością będzie unikał sztormów i nawałnic, możliwe jednak, że spotka was deszcz.
  • Wygodne buty – jeśli podczas rejsu będziecie schodzić do portu, pamiętaj, że zwiedzanie w klapkach to nie zawsze dobry pomysł.
 
Rejsy wycieczkowe, które mogą Cię zainteresować
 
Rejs wycieczkowy po Morzu Śródziemnym
 
Rejs statkiem po Morzu Śródziemnym to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy lubią wysokie temperatury i słońce. Ale relaksujący wypoczynek i wylegiwanie się w promieniach słońca to tylko jeden z argumentów. Pomyśl, ile pięknych miejsc zdołasz odwiedzić przy okazji! Na przykład tygodniowa wycieczka z Majorki, przez Walencję, Marsylię, Genuę, Civitavecchię, Palermo i Cagliari to w największym skrócie siedem dni, siedem miast i aż trzy kraje!
 
Rejs wycieczkowy po Bałtyku
 
Wolisz polskie morze? Tu również znajdziesz coś dla siebie. Na przykład rejs do Szwecji to dobry pomysł na rozpoczęcie wakacyjnej przygody, a także świetna opcja dla rodzin z dziećmi. Tanio i niedaleko, a więc idealnie, aby przekonać się, czy rejsy są dla Ciebie.
 
Tu przy okazji bardzo łatwo załapać się na rejs z polskim pilotem, dzięki czemu pobyt na wycieczkowcu będzie nie tylko relaksem, ale też okazją do dowiedzenia się więcej o świecie.
 
Do Szwecji można dostać się kilkoma drogami morskimi, ale pokonanie żadnej z nich nie trwa dłużej niż dobę. Najdłuższa trasa z Gdańska do Nynäshamn zajmuje 19 godzin. Dużo krótszą opcją jest np. rejs z Gdyni do Karlskrony, który trwa jedynie 12 godzin.
 
Rejs statkiem wycieczkowym może okazać się zupełnie nowym i nietypowym sposobem na spędzenie wakacji. Zapewniamy jednak, że nie pożałujesz. Na wodzie załoga będzie nieprzerwanie dbać o Twój komfort, a każde zejście na ląd będzie wspaniałą okazją do zwiedzania!
 
Materiał Partnera
Vote it up
340
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!