Przygotuj mieszkanie na kota

Decyzja o tym, że w naszym domu pojawi się zwierzę, jest niezwykle ważna dla wszystkich jego mieszkańców. Musi być ona naprawdę dobrze przemyślana, gdyż takie małe stworzonko daje zwykle mnóstwo radości, ale oznacza także obowiązki, których musimy być świadomi.
 
Jednym z najczęstszych wyborów obok psów są oczywiście koty, które są bardzo samodzielnymi czworonogami. Dlatego też, na ich przygarnięcie decydują się często również osoby, które dużo pracują i nie mogą poświęcać zwierzakowi zbyt dużo czasu. Nie zmienia to jednak faktu, że zanim w naszym domu pojawi się kot, powinniśmy się odpowiednio przygotować na jego przybycie. O czym zatem musimy pamiętać w takiej sytuacji? Oto kilka przykładów.
 
Akcesoria dla kotów
 
Aby zwierzak mógł się poczuć jak w domu, musimy zatroszczyć się o to, aby w naszym mieszkaniu pojawiły się wszystkie niezbędne akcesoria dla kotów. Ich wybór jest dzisiaj naprawdę duży, dlatego nie będziemy mieć żadnych problemów z ich zakupem. Pozostaje jedynie kwestia wyboru, takich produktów, które są zupełnie niezbędne już od początku naszej przygody. Zadbajmy również o samo mieszkanie, bo jak wiadomo koty uwielbiają drapać. W tym celu rekomendujemy drapak (np. https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html), dzięki któremu uchronimy nasze meble od kocich pazurów. 
 
Kuweta dla kota
 
Absolutną podstawą w tym przypadku jest oczywiście kuweta dla kota, która jest swego rodzaju kocią toaletą. Dostępne są różne ich rodzaje, ale z zasady, im głębszy pojemnik wybierzemy, tym większa szansa, że nie będziemy musieli ciągle sprzątać rozsypanego wokół żwirku. Co ciekawe, dobrym rozwiązaniem w tym przypadku może być również zamykana kuweta dla kota, na którą decyduje się coraz więcej kupujących.
 
Miski dla kota
 
Kolejny produkt, który musi się znaleźć na naszej liście zakupów to oczywiście miski dla kota. Jedna przeznaczona na karmę, a druga na wodę. Wybór produktów tego typu jest ogromny, dlatego w sklepie zoologicznym znajdziemy niemalże każdy ich rozmiar. Co więcej, dostępne obecnie miski dla kotów również świetnie wyglądają, dlatego z pewnością znajdziemy takie, które przypadną nam do gustu.
 
Legowisko dla kota
 
Legowisko dla kota jest także ważnym elementem naszych przygotowań na pojawienie się tego zwierzaka w domu. Choć przed oczami z pewnością mamy obraz kotów, które są w stanie zasnąć w różnych, często dziwnych miejscach w domu, warto jednak kupić przeznaczone do tego legowisko. Może mieć ono postać zamkniętego koszyka lub specjalnego kociego domku, ale często praktycznym wyborem jest też transporter. Oprócz tego, że służy nam w domu, będzie także wykorzystywany do przewożenia zwierzaka, gdy zajdzie taka potrzeba.
 
Gdzie jednak zaopatrzyć się we wszystkie te akcesoria? Każdy sklep zoologiczny posiada je w sprzedaży, ale jeśli chcemy mieć duży wybór i zaoszczędzić, warto korzystać ze sklepów internetowych. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby KrakVet, doskonale znany miłośnikom zwierząt sklep, który posiada niezwykle szeroki asortyment i atrakcyjne ceny. Jest to dobre i wygodne rozwiązanie, bo wyprawkę dla kota możemy skompletować bez wychodzenia z domu.
 
Rozmieszczenie kocich stref w domu
 
Kiedy posiadamy najbardziej podstawowe akcesoria potrzebne dla kota, musimy jeszcze zdecydować, gdzie powinny się one znaleźć. Wyznaczenie takich stref jest ważne zarówno dla nas samych, jak i dla kota, dlatego powinny być one dobrze przemyślane. Polecamy w tym celu ciekawy artykuł Kot trafia do naszego domu .
 
Jeśli chodzi o kuwetę, najlepiej jest ją ustawić w miejscu ustronnym, tak by nasz pupil mógł w spokoju załatwić swoje potrzeby fizjologiczne nie niepokojony przez domowników. Dobrym wyborem jest oczywiście łazienka, jeśli jest w niej wystarczająco dużo miejsca. Musimy w tym przypadku jednak pamiętać, aby zawsze pozostawała ona otwarta, by zwierzę mogło w każdej chwili z niej skorzystać.
 
Najlepszym miejscem na ustawienie kocich misek jest natomiast kuchnia. Należy pamiętać, że koty mają tendencję do wyciągania jedzenia z miski i spożywania go z podłogi. A w związku z tym, że w kuchni zwykle znajdują się płytki, utrzymanie takiego miejsca w czystości będzie łatwiejsze. 
Jeśli natomiast chodzi o legowisko, to przede wszystkim ustawiamy je w miejscu, w którym nie ma przeciągów i w którym kot będzie miał odrobinę spokoju. Dobrym wyborem może być nasza sypialnia, ale w wielu przypadkach sam kot pokazuje nam, gdzie odpoczywa się mu najlepiej. Wystarczy go tylko dobrze obserwować
 
Materiał Partnera
Vote it up
114
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!