Dlaczego warto posiadać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Gdyby zapytać kilka lub kilkanaście osób o to, co jest w życiu najważniejsze, większość z nich, jeśli nie wszyscy odpowie, że zdrowie. To prawda – nie mając zdrowia, żadne pieniądze czy posiadane rzeczy materialne nie będą dla nas źródłem szczęścia. Istotnie jednak, pieniądze, gdy są dobrze ulokowane, mogą nam zapewnić jakość opieki medycznej, w sytuacji, w której będzie ona niezbędna, by ratować zdrowie, a nawet życie. Chodzi o ubezpieczenie zdrowotne. Dlaczego warto przemyśleć kwestię wykupienia indywidualnego prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego? Jakie daje nam to możliwości w kwestii leczenia i opieki medycznej?
 
Ubezpieczenie zdrowotne dla Twojej rodziny
 
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to idealna opcja dla osób, którym zależy na najlepszej i najszybszej opiece medycznej – bez oczekiwania w kolejkach i na odległe terminy wizyt, które są zmorą publicznej służby zdrowia w naszym kraju. Prywatne ubezpieczenie obejmuje opiekę lekarza rodzinnego i pediatry, więc jest idealna dla rodzin z dziećmi. Ponadto dostępne są usługi kilkunastu specjalistów, pełny pakiet badań diagnostycznych, zarówno podstawowych, jak i specjalistycznych, a także prowadzenie ciąży. Na przykład oferta ubezpieczenia zdrowotnego Axa – Vitalite zawiera trzy warianty, w których możemy liczyć na szeroki zakres opieki medycznej. W wariancie A dostępne są: całodobowa infolinia medyczna, dostęp do lekarza rodzinnego, pediatry oraz specjalistów w 10 specjalnościach, coroczny bilans dziecka, usługi pielęgniarki oraz zlecone badania laboratoryjne. W wariantach B i C dodatkowo można liczyć na lekarzy specjalistów w 25 specjalnościach, a także wizyty domowe, zlecone badania diagnostyczne, szczepienia przeciwko grypie i prowadzenie ciąży.
 
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne i jego zalety
 
Wykupując prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla siebie i swojej rodziny, mamy pewność, że do naszej dyspozycji będą usługi renomowanych, zaufanych placówek medycznych. Nie zagwarantuje nam tego z pewnością ubezpieczenie zdrowotne zapewnione przez państwo. Dla starszych osób, które mają trudność z poruszaniem się, świetną opcją są wizyty domowe. Zamiast czekać w kolejce w przychodni, można zamówić wizytę lekarza do domu i w przyjaznej atmosferze otrzymać pełen pakiet badań, jakie może wykonać lekarz rodzinny lub oraz decyzję co do dalszego leczenia. W tym wypadku ubezpieczenie AXA Vitalite, wariant B i C będą dobrym wyborem. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest też idealne dla osób zapracowanych, które nie mają czasu i gdy przychodzi potrzeba, chcą szybkiej reakcji lekarza, szybkiej wizyty u specjalisty i szybkiego postawienia diagnozy. Jednocześnie można liczyć na to, że lekarz – czy to internista, czy specjalista – dobrze się nami zajmie, zleci niezbędne badania i dobierze właściwe leki w razie potrzeby. Natomiast kobiety w ciąży mogą ze spokojem powierzyć jej przebieg dobremu ginekologowi i położnej, mając pewność, że uzyskają najlepszą opiekę w tym szczególnie ważnym dla nich okresie. Wszystko to sprawia, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne to dobry wybór!
 

Vote it up
372
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!