Pożyczka on-line – kto może z niej skorzystać?

Pożyczka brana przez Internet to bardzo wygodna opcja i może z niej skorzystać niemalże każdy. Pożyczkobiorca nie musi wychodzić z domu – aby zaciągnąć zobowiązanie on-line, wystarczy ukończyć osiemnasty rok życia oraz mieć własne konto bankowe. Podmiotem, który udziela tego typu pożyczek są firmy tzw. pozabankowe, a nawet osoby prywatne. Warunki transakcji reguluje prawo polskie, które dodatkowo chroni pożyczkobiorców. Każda instytucja oferująca pożyczkę on-line może ustalić własne warunki, które powinien spełniać klient. Nie są to jednak ustalenia, którym nie mógłby sprostać. Obecnie rynek pożyczek branych przez Internet dość mocno się rozwija, powstaje wiele firm, które dysponują sporym wachlarzem tego typu usług. Kto może sobie pozwolić na to, żeby w ten sposób podreperować swój budżet?
 
Pożyczki on-line – wymogi
 
Stały dochód i zaświadczenie z pracy nie są w tym przypadku wymagane. Obecnie niemalże każdy może skorzystać z opcji zaciągnięcia zobowiązania on-line. Sytuacja dotyczy również tych osób, które widnieją m.in. w Krajowym Rejestrze Dłużników. Warunki, które można uznać za pewną normę przy pożyczaniu pieniędzy przez Internet to:
  • osiągnięcie pełnoletności (tutaj warto zaznaczyć, że wiele firm zastrzega sobie ukończenie 20 albo 21 roku życia i nieprzekroczenie wieku 70 lat),
  • posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • dysponowanie stałym źródłem dochodu, np. z działalności gospodarczej, umowy o pracę, umowy-zlecenia, z renty, czy emerytury, a także ze świadczeń typu: 500+, świadczeń rodzinnych, czy alimentów,
  • posiadanie własnego konta bankowego,
  • dobrze jest również nie widnieć w Krajowym Rejestrze Dłużników czy w Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor – ze względu na większe możliwości dotyczące wyboru pożyczkodawcy.
 
Parę kroków do zaciągnięcia pożyczki przez Internet
 
Przed podpisaniem umowy należy dokładnie sprawdzić źródło. Należałoby tutaj zwrócić uwagę na koszty pożyczki – jej oprocentowanie często nie jest jedynym kosztem. Istnieją również tzw. ukryte koszty pożyczki, a należą do nich dodatkowe prowizje, czy ubezpieczenia, które znacznie podnoszą końcową cenę zobowiązania. Można szybko ustalić, czy dana pożyczka się opłaca – wystarczy spojrzeć na RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania). Na szczęście istnieje prawo regulujące kwestię pożyczek on-line, które zobowiązuje pożyczkodawców do podania informacji na temat wszystkich opłat związanych z zaciągnięciem zobowiązania. Koniecznie trzeba też sprawdzić, czy dana firma przypadkiem nie figuruje na liście podmiotów stosujących nieuczciwe praktyki wobec klientów. Spis ten wydany został (i jest uaktualniany na bieżąco) przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dobrze jest też poczytać na temat danego parabanku, który ma do zaoferowania pieniądze w dosyć dobrym systemie ratalnym. Istnieją internetowe porównywarki pożyczkowe, za pomocą których można sprawdzić opinie o danym pożyczkodawcy. Są to zdania klientów, którzy skorzystali z konkretnych usług parabanku. Jedną z firm, które warto polecić szczególnie osobom, które prowadzą własna działalność gospodarzą, jest aasapolska.pl. Oferta stanowi dogodne warunki pozbawione zbędnych formalności, a zobowiązanie można zaciągnąć bez konieczności wychodzenia z domu. W procesie ubiegania się o pożyczkę firma nie wymaga dokumentów rejestracyjnych, księgowych, czy bankowych, poręczeń, ani jakichkolwiek innych zabezpieczeń. Wystarczy mieć zarejestrowaną działalność gospodarzą w Polsce, warunkiem tutaj (jak i w przypadku większości parabanków proponujących pożyczki on-line) jest brak wpisu w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, Erif lub KRD). Ostatnim warunkiem jest posiadanie stałego adresu zamieszkania w Polsce.
 
Po uważnym sprawdzeniu wszystkich warunków pozostaje tylko przejść do finalizacji swojego przedsięwzięcia. Trzeba wejść na stronę internetową wybranego przez siebie pożyczkodawcy, ustalić żądaną kwotę w dogodnym dla siebie okresie spłaty i wypełnić wniosek. Na decyzję nie czeka się zbyt długo – zwykle tylko do godziny. Wydaje się proste? Bo takie właśnie jest!
 
Materiał Partnera
Vote it up
121
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!