Poprawki w makijażu - jak się ich nauczyć?

Starannie wykonujesz makijaż. Dokładnie nakładasz korektor, następnie podkład i na końcu puder. Patrzysz w lustro, a tam całkowita katastrofa. Spogląda na ciebie twarz w makijażowej masce i wiesz już, że konieczne będą poprawki. Czy można to jeszcze jakoś uratować? Czy może trzeba będzie wykonać makijaż od nowa?
 

Szybka deska ratunku
Spokojnie, to tylko awaria! Jeśli będziesz postępować ostrożnie, nie będziesz musiała marnować pół godziny na wykonywanie całego makijażu od początku. Weź wacik lub miękką chusteczkę, nasącz płynem micelarnym i przyłóż do twarzy. Nie trzyj! Chodzi o zmiękczenie i lekkie rozpuszczenie kosmetyku. Następnie przyłóż suchą chusteczkę. Trzeba postępować delikatnie, aby nie narobić plam. Oceń stan twarzy. Jest ok? To sięgnij po puder – przyda siętaki, którego właściwości dopasowywania się będą tu niezwykle pomocne. Przy użyciu pędzla zaaplikuj kosmetyk na całą buzię. Uzyskasz matowe, miękkie wykończenie, a kolor skóry będzie wyrównany.

Z umiarem i rozsądkiem
Aby uniknąć makijażowych wpadek, lepiej malować się ostrożnie i mądrze dobierać kosmetyki. Nie masz wprawy w nakładaniu podkładu i zawsze wychodzą ci plamy? Sięgnij po kosmetyk, który sam ci pomoże dokładnie się rozsmarować. Dzięki temu uzyskany rezultat będzie perfekcyjny.

Nie lubisz podkładu, bo masz wrażenie, że obciąża twoją skórę? Zrezygnuj z niego i wybierz puder, który samodzielnie zapewni ci zadowalający stopień krycia. Jednocześnie zwróć uwagę, aby na twarzy wyglądał on naturalnie, a nie tak, jakbyś obsypała buzię mąką. Kremowa konsystencja pudru takiego jak np. True Match od L’Oreal, sprawdzi się w takiej sytuacji idealnie.

Nie szalej z kolorami
Najwięcej krzywdy potrafimy sobie zrobić złym dobraniem koloru. Maska kończąca się na linii włosów i żuchwy wygląda śmiesznie i pasuje jedynie ulicznemu mimowi. Nawet jeśli po wielu trudach uda nam się wybrać idealny kolor podkładu lub pudru, zdarza nam się nie domalować twarzy tu i ówdzie. Znasz to? Tym bardziej sięgnij po kosmetyk, który potrafi dopasować się do koloru twojej skóry. Z jego pomocą drobne wpadki w mig zostaną zatuszowane.

Vote it up
613
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!