Jak działają podgrzewane fotele ?

Samochód - pokonujemy nim różne odległości, z domu do pracy, z pracy na zakupy, z zakupów do domu, na wakacje czy w odwiedziny do rodziny. Posiadając samochód, zależy nam też, by był on maksymalnie komfortowy dla nas i naszych pasażerów. Co rozumiemy pod określeniem ‘komfortowy’? Dla wielu oznacza to klimatyzację w upalne lato i dobre ogrzewanie mroźną zimą. Mając na uwadze to, iż właśnie jesteśmy w środku zimy. Zastanówmy się, na jakiej zasadzie działają podgrzewane fotele w samochodzie oraz jakie zalety ma taka funkcja.
 
Podgrzewane fotele – jak to działa?
 
Funkcja podgrzewanych foteli może być już zamontowana w samochodzie przy jego zakupie, ale możemy też samodzielnie doposażyć w nią swoje auto. Na jakiej zasadzie działa podgrzewanie foteli? Jest to system dostępny głównie dla siedzeń z przodu, czyli dla kierowcy i jednego pasażera, który włączamy ręcznie, w zależności od potrzeb. Ogrzewanie foteli jest możliwe dzięki instalacji specjalnych mat grzewczych pod tapicerką. Są one wyposażone dodatkowo w pilot umożliwiający włączanie i wyłączanie ogrzewania oraz regulację temperatury. Jeżeli Twój samochód nie posiada takiego wyposażenia, możemy samodzielnie zakupić matę grzewczą i umieścić ją pod tapicerką. Wymaga to zdjęcia całej tapicerki z fotelów oraz ingerencji w układ elektryczny samochodu, warto więc powierzyć to zadanie profesjonaliście. Przy zakupie maty grzewczej upewnijmy się, że rozmiarem pasuje do naszych foteli oraz że posiada niezbędne certyfikaty. Innym, łatwiejszym sposobem, jest po prostu wymiana całych foteli na takie z wbudowanym już ogrzewaniem oraz przycisku do jego włączania i wyłączania.
 
Zalety podgrzewanych foteli w samochodzie
 
Podgrzewane fotele mają wiele zalet, zwłaszcza w okresie zimowym. Przede wszystkim pozwalają nam odczuwać przyjemne ciepło podczas jazdy, nawet gdy ogólna temperatura w samochodzie nie jest zbyt wysoka. Są łatwe w obsłudze i coraz częściej spotykane w podstawowym wyposażeniu pojazdów, na przykład w samochodach osobowych marki Ford. To świetne udogodnienie nawet w najmroźniejsze dni, gdy wybieramy się w długą trasę i chcemy spędzić ten czas w cieple i wygodzie.
 
Materiał Partnera
Vote it up
613
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!