Piękny taras? To proste!

Sprawdza się jako miejsce towarzyskich spotkań i wypoczynku dla całej rodziny. Pięknie urządzony może też stać się wspaniałą ozdobą domu. Jak urządzić piękny i komfortowy jednocześnie taras?  
 

Wygodne meble to podstawa

Dobrze dobrane meble tarasowe mogą zdziałać cuda. Choć modne stają się meble łączące takie materiały, jak stal, drewno oraz szkoło, nadal prym na naszych tarasach wiodą wygodne i miłe dla oka komplety mebli z wikliny lub ratanu. Wygodne i lekkie fotele oraz siedziska można bez problemów ustawiać według bieżących potrzeb. Stolik kawowy otoczony fotelami i krzesłami znajdujący się w centrum takiego założenia oraz kilka wiklinowych szafek przeznaczonych do przechowywania najważniejszych drobiazgów to zestaw mebli, dzięki któremu można przemienić przydomowy taras w przyjemny dla oka i komfortowy zarazem pokój gościnny na świeżym powietrzu. W letnich miesiącach sprawdzi się on doskonale zarówno w czasie spotkań rodzinnych, jak i tych o mniej formalnym charakterze.

Taras wieczorową porą

By taras mógł dobrze służyć w czasie wieczornych spotkań, warto w porę pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Ciekawych inspiracji może dostarczyć strona lampy.pl, na której zaprezentowano oświetlenie ogrodowe zarówno tradycyjne, jak i te kuszące nowoczesną formą. Z jakich propozycji najchętniej korzystają ci, którym marzy się pełen światła taras?

Wiszące lampy nad stolikami oraz lampy stojące ustawione w tych miejscach, które wymagają dodatkowego zaakcentowania to podstawa sukcesu i najchętniej wybierane rozwiązanie. Wybór oświetlenia tarasowego jest obecnie tak szeroki, że można do woli bawić się formami oraz kolorami. Przy wyjątkowych okazjach świetnym pomysłem na ozdobienie tarasu dodatkowym światłem mogą okazać się łańcuchy kolorowych lampek i neonów. Nowym trendem są też lampy solarne o przeróżnych kształtach. Świecące motyle czy grzyby mogą odmienić tradycyjny taras i przekształcić go w bajkową wręcz krainę.

Odrobina zieleni: dla ozdoby, dla lepszego nastroju

Piękne oświetlenie oraz komplet mebli pozwalających na wypoczynek to podstawowy przepis na piękny taras. Warto jednak zadbać o dodatkowe udekorowanie go odrobiną zieleni. Donice z kwiatami w różnych kolorach lub drewniane ścianki ozdobione bluszczem to sprawdzone recepty, dzięki którym można ożywić taras i uczynić zeń miejsce niezwykle przyjazne.

Kolorowe lampy, wygodne meble, a do tego kwiatowe dekoracje – oto recepta na piękny taras, na którym każdy z członków rodziny będzie z przyjemnością spędzał czas. Spotkania przy kawie w takim otoczeniu z pewnością staną się jeszcze większą przyjemnością i szansą na odpoczynek na świeżym powietrzu.

Vote it up
763
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!